Web v červenci

Vážení kolegové a příznivci našeho webu. Opět tady máme pravidelný článek o webu a o tom, co jste četli. V červenci doznívaly ještě informace z Mistrovství Evropy. Takže články, které jsme vydali v červnu se ještě četli během prvního týdne tohoto měsíce. Jako vždy, sportovní akce vás zajímají nejvíce. Jenže jich není o prázdninách tolik, a tak jsem musel zalovit v archivu a doplnit prostor články i z jiného soudku.

Tradičně jako první článek v měsíci jste si přečetli o modelu Jirky Veinfurta, který neúnavně staví. Tentokrát to byl krásný italský model Mercurio. Pak jste dostali informace z první ruky – článek z Mistrovství Evropy od Pepíka Hejska. Skvělý článek, který vám autenticky popsal dění kolem větroňů. Honza Kypta  posbíral informace o modelu Punťa, a tak jste si přečetli první díl, tohoto rozsáhlého díla. Pan Vojto Stupák nám poslal ještě jedno ohlédnutí za ME v Nitře. Oblíbil si náš web stejně jako web LMK Kamenné Žehrovice. Během měsíce jsme se vrátili ale k hlavnímu tématu, a to jsou modely. Jeden model byl Finský a létá s ním Ludo Pec v korespondenční soutěži, pak jsem vzpomněl Cheta Lanza s jeho RC-1. K tomu jsme informovali o průběhu korespondenční soutěže. Vzhledem k silnému větru, který nás provází celé léto, je docela problém odlétat kolo. Protože jsme se také zapojil do korespondenčky, tak vím, jak to letos vypadá. Posledním článkem byla vzpomínka na dospělé letadlo – náš větroň z počátku sedmdesátých let Orlice. Vždy je dobré si připomenout nějakou tu historii. Bylo to i s hýbacími obrázky ze zalétávání.

Tak a pojďme se podívat na hitparádu. Návštěvnost webu byla veliká,  a počty přečtení opravdu nejsou malé.  Nejvíce vás zajímalo, kdo a kolik lidí se přihlásilo na MČR. Podle počtu přihlášených to ale vypadá, že zájem o tento podnik opadá. Když to srovnám třeba s rokem 2021, tak je slíbená účast menší. Na druhém místě je článek Pepíka Hejska a jeho vyprávění o ME v Nitře. A třetí je opět článek o ME, který jsem sestavil na základě informací našeho slovenského kolegy Vojty Stupka. Všechny články do desátého místa měli více jak stovku zobrazení. Překvapilo mě, že rozsáhlý článek o historii modelu RC-1 se spoustou informací se příliš nečetl. 🙁

V srpnu jsme opět začali informací o modelu. Tentokrát to bylo retro Pepíka Hejska, který napsal krásný článek o velmi pěkném modelu s motýlem místo ocasu. Aniž bych věděl, že Pepík něco takového staví, připravil jsem si článek o jiném větroni s motýlem. Ale ten je ve frontě a čeká na vydání. Takže se můžete těšit. V srpnu jsme vydali druhý díl Punti. Tentokráte byl upraven pro RC řízení. Ještě musím zmínit RC -1. Martin Křesadlo, který model vlastní jej opravil po havárii a z opravy udělal několik fotografií. V zásobníku je ještě jedno Retro z Plzně, ale to bych už předbíhal.

Doufám, že se povede udělat pěknou reportáž z letošního Mistrovství Republiky. Je roztaženo na čtyři dny. Uvidíme, zda na konci srpna bude pěkné počasí a bude to pohodové létání nebo drama ve větru. Počasí se naštěstí poručit nedá. Kdybychom mu poroučeli, tak již jako lidstvo neexistujeme. Bez lidstva by to bylo pro planetu asi prospěšné, ale nikdo by pak na Zemi nemodelařil. Což je zase škoda.

Dostal jsem obrázek s dotazem – „co je to za model“. A protože jsem to neuhodl, tak jej uveřejňuji zde. Možná někdo z vás model pozná. Fotka je z časopisu a není příliš kvalitní. Tak se na ní podívejte.

No, a když jsem to neuhodl, dle prvního obrázku, tak mi byl poslán druhý obrázek. Z toho je vidět model mnohem lépe.

Ten druhý obrázek berte jako nápovědu k tomu prvnímu. Mimochodem, modelář je Gil Morris, ale jméno vám příliš nepomůže. Kdo jste model poznali, napište mi.

A to je pro dnešek vše.

Přeji, krásné létací počasí, pokud jedete na MČR, tak hodně úspěchů a kdo létáte Korespondenčku, příjemné chvíle s větroni.

Jirka Hloušek jako admin