WEB v červenci

Vážení, opět je další měsíc pryč a my se podíváme na to, co bylo a co bude. Uf to jsem to šroubovaně napsal. Takže vás vítám u mého vlastního a osobního sloupku o webu.

V červenci jsme probrali několik témat. Jirka Hruška uvedl svůj článek „Slovo prezidenta“.  Obecně popsal situaci s pořádáním soutěží. Věřte, že to není problém jen klubu SAM95. Vzhledem k inflaci tedy můžeme očekávat vyšší náklady na pronájmy ploch i výplaty časoměřičů. Tady bych chtěl tedy vyzvat členy, kteří zase moc nelétají, zda by opravdu občas nezašli dělat časoměřiče.

Další věc jsou naše návrhy na změny pravidel. Jak Jirka popsal, setkání Euro SAM nic nevyřešilo, zůstali jsme u stávajících pravidel. Je tedy jasné, že ostatní země nemají zájem o změny v pravidlech. Zůstáváme na stejných pozicích. Je otázka, zda je to dobře nebo naopak je to promarněná šance se posunout blíže k historii. Ale to si prosím každý sám proberte za „domácí úkol“.

To další téma byly články k retro modelům. Tedy můj seriál „Krátké nosy“ a malý životopis Lee Renauda, který měl celkem úspěch. Děkuji všem, kdo jste mi napsali. Samozřejmě nemohu zapomenout na Korespondenční soutěž. Ta je vždy hodně sledovaná.

Tak a jak vypadá hitparáda?

Vítězem je článek o Korespondenční soutěži. Prostě závodění je kořením modelářského života. Na druhém místě je pak článek o americkém modeláři Lee Renaudovi. Třetí místo pak získal Albatros Jirky Veinfurta.

Co nás čeká? Tak již jste tento měsíc zaznamenali zveřejnění výsledků Korespondenčky. Pak také krátký článek o Terejovi 2 a jeho předchůdci. Čeká vás jeden článek o jednom známém modelu Radoslava Čížka, na kterém jsem celkem intenzivně pracoval a tak trochu přeskočil „Krátké nosy“.

 Již píši poslední díl „Krátkých nosů“. Třetí pokračování vyjde brzo, možná na konci měsíce a nebo začátkem září. Určitě na našem webu uvedeme výsledky z Mistrovství Republiky z Holešova. Takže informací spousty.

Co jste zaznamenali je, že některé články vycházejí na stránkách LMK KŽ a zde na webu SAM95 jsou uvedeny jen odkazem. Jednak tím šetřím čas a také invenci. Pak si také myslím, že pokud je to článek o Radoslavu Čížkovi, nebo jeho modelech, tak primárně patří na žehrovský web a do SAM95 webu uvedu pak odkaz. Neberte to tedy tak, že něco zanedbávám.

Občas zde uvádím nějaké ty zajímavosti. Tak tedy zde uvedu jednu z nich Je to plán třech modelů v jednom, který vydal Aeromodeller. Plán známých gumáků Radoslava Čížka XL -56, XL-58 a XL-59.

Nejprve ty jednotlivé:

A nyní plán „Tři v jednom“

Ještě vám napíši o jednom pokusu. Zajímalo mě, zda je možné nějakým algoritmem obarvit nějakou černobílou fotografii. To abychom viděli, jak byl originálně nějaký model nabarven. Nalezl jsem takovou službu, která to slibovala. Tedy algoritmus prý na základě toho, co je na fotografii zobrazeno vyhodnotí co to je, a pak, na základě odstínů šedi nalezne tu správnou barvu. To vypadalo slibně. Tak jsem to zkusil. Tady je výsledek.

Tak co tomu říkáte, tráva dobrá 😊

No už to dále zkoušet nebudu. Snad někdy v budoucnu bude algoritmus lepší.

Dostáváme se na závěr mého pojednání. A tak mám tady další hádanku z našeho archívu. Mám tu zimní fotku, to abyste se schladili v těch vedrech. 😊 Zeptám se, co to Radoslav Čížek vláčí na rameni? Jako nápovědu uvedu. Že fotka ve velmi špatné kvalitě byla publikována v Informačních listech.

Loučím se s vámi, přeji krásné termické dny.

Jirka Hloušek jako admin