Vyhraj repliku motoru Super Atom 1.8 MP Jet !

Vyhraj repliku motoru Super Atom 1.8 MP Jet v nové soutěžní kategorii volných historických modelů!

Většinu modelů, které stavíme, využíváme k soutěžním účelům. My chlapi jsme prostě od přírody soutěživí! Věřím, že nejednoho z nás napadlo postavit si nějaký historický model jen tak pro radost, ale nedošlo k tomu, protože takový model neměl ten správný soutěžní účel. Mnozí z nás se také do stavby volného motorového modelu nepustí kvůli potřebě velkého prostoru na létání, těžko dostupnému vybavení jako je např. časovač od pana Pátka, nebo proto, že se už necítí na běhání za modelem. Z těchto důvodů jsem vytvořil novou kategorii volných historických modelů, která všechny výše uvedené mínusy klasických historických volňásků nemá.

O co tedy jde? Představte si, že máte 30 minut soutěžního času, ve kterém se snažíte být co nejdéle ve vzduchu. Nejkratší let je 20 vteřin, maximální délka jednoho letu jsou 3 minuty. Důležité je, že není vůbec omezeno, jak dlouho běží motor! To znamená, že v úplně ideálním případě byste měli udělat max. 10 tříminutových letů. To se ovšem nikomu nepodaří vzhledem k nutnosti model startovat. To je možné pouze rukou a bez použití elektrického startéru. To, co je důležité vědět je, že se létá navečer, kdy není termika a ideálně je bezvětří. Co tedy potřebujete k vítězství? Model do roku 1960 včetně s libovolným motorem do obsahu 2.1 ccm. Motor může být detonační (ten vám doporučuji, protože u něj lze dobře regulovat výkon), nebo žhavík (bez karburátoru nebo s karburátorem). Podstatné je, aby vám šel motor velmi snadno startovat!  Je rovněž důležité vědět, že všichni soutěžící létají současně, a že všichni musí provést start z vymezeného prostoru. V podstatě ti z vás, kteří si postaví volňáska na klidný motorový let v kruhu okolo sebe, abyste nikam nemuseli běhat a ti, kdo budou nejlépe zvládat startovaní svého motoru, vyhrávají!

První soutěž ve volné „30minutce“ jsem se podomluvě s organizátory rozhodl udělat v sobotu večer na Mistrovství ČR historických modelů na Rané 28.8.2021. Do této první soutěže (exhibice) věnuji jako motivaci nový motor Super Atom 1.8 od firmy MP Jet v hodnotě cca 3800 Kč.

Nakonec jsem se rozhodl udělat ješte jednu zvláštní vyjímku. Soutěžící do 16 let muže mít „tatínka startéra“ , protože si myslím, že společný zážitek z létání otce a syna je k nezalacení!

Obdoba této soutěže se již několik let ,s velkou oblibou, v Austrálii na akci „ Mastné ruce “.

Pro Vaši presdtavu, jak takové modely mohou létat, přikládám odkaz na video:

Na závěr bych chtěl jen dodat, že pokud Vás volná 30minutka zaujala, ale nejste si uplne jisti například s výběrem modelu nebo máte jakýkoliv jiný dotaz, urcitě mi zavolejte nebo napište a pojďte do toho! Upřímně si myslím , že nás nebude soutěžit více než pět a tím je pravděpodobnost, že Super Atoma vyhraješ právě Ty, opravdu velká!

S pozdravem Martin HURDA

tel.: 603566730

hurda.martin@gmail.com