Únorové létání skupiny STŘED

V neděli 14.2.2021 jak již víte jsme se sešli jako skupina „Střed“ na dalším létání. Tentokráte byla účast velmi malá. Mnohé odradila teplota, či sníh. I když na letišti bylo lidí dost, létali jen Jirka a Honza Hruškovi a Zdeněk Pucholt. Moje maličkost sice nabila baterky, ale ty v mrazu pouhých -3 stupně Celsia nechtěly mrchy předávat svou energii a byl konec nadějím.

Takže v rámci slunné neděle ve vzduchu poletovaly dvě Sluky, jeden Thor, jeden Saturn B a nakonec i jedna RESka, tou byla Samba Honzy Hrušky.

Z Kladenského klubu se na nás přišli podívat Míla Modr a Zdeněk Holzl, který se zastavil dokonce dvakrát. Jendou zaběhl pěšky, protože to má na letiště kousek a podruhé v rámci vylepšování své kondice, tentokráte na běžkách.

Mezitím se intenzivně létalo, ale max byl pouze jeden v podání Zdeňka Pucholta. Moje maličkost a Jirka junior jsme klukům měřili. V mezičase jsme přidělovali povolenky a svazové známky našim členům, kteří se přijeli na letiště podívat. Mezi nimi se objevil Roman Fousek, kterému je v poslední době neustále zima, Vláďa Horák a další.

Po dovádění s Loopingem ještě Honza poletoval se Sambou a dokonce ke mně pojal důvěru a půjčil mi jí. Po přistání jsem opět začal přemýšlet, kdy my korespondenčku odlétáme, protože byla avizována obleva a déšť na další víkend. Tak uvidíme. Nové baterky stále ještě z obchodu nepřišly, i když jsme vše promtně objednal. Šance na odlétání se snižují, na letišti bude jen bláto.

Zdraví Jirka Hloušek