Třetí ročník „Neratovického historika“

První letošní kolo soutěže „Neratovický historik“ je odlétáno.
Teprve třetí ročník této soutěže jsme připravovali s péčí a nadšením, „vymodlili“ jsme i přijatelné počasí. Bohužel letošní počet účastníků nakonec byl zklamáním – například z nejbližšího klubu v Lipencích nepřijel nikdo. O to upřímnější pak byl náš potlesk při předávání cen za zasloužená přední místa výborně létajícím účastníkům ze vzdálené Třebíče.
Na přípravě a zajištění soutěže se podíleli členové neratovického RC modelklubu a organizace AVZO, hlavním sponzorem byla firma STAR Models Jiřího Hvězdy. Dík patří i dalším sponzorům – firmě PELIKÁN Daniel a neratovickému VČELAŘSTVÍ  Radka Kuneše, který již tradičně pomyslné medaile „osladí“ sklenicí výborného medu.

Sobota  (E-400, E- Open)
Sjíždějící se účastníky vítala podmračená obloha. Hrozbu deště rozehnal vítr, který pak v nárazech znepříjemňoval létání po celý den. Byl příčinou několika „nul“ za nevydařené přistání – a pohříchu i důvodem dalekého zalétnutí dvou modelů. Jeden se ve velké výšce nepodařilo nasměrovat k letišti a po větru se ztratil z dohledu. Druhý přistál do vzdáleného obilného lánu, kde se ho – i přes opakované hledání v rojnici – nepodařilo nalézt. Modely aspirovaly na medailové umístění, smutek majitele nad ztrátou snad zmírnila cena útěchy – „sponzorská“ stavebnice modelu Blazer od Star Models.

Výsledky – Sobota 23. 5. 2015

CRC – E – 400
1. Vladimír Valenta (Vega7)
2. František Brož (Jerri)
3. Josef Mecera (AMA 54)

CRC – OPEN
1. Antonín Pavlas (Sirius)
2. František Brož (Vega 7)
3. Václav David (Panther)

Nerhist_so_03Nerhist_so_02Nerhist_so_04

Fotogalerii ze sobotní části soutěže naleznete na stránkách RC model klubu Neratovice, případně po kliknutí na tento odkaz.

Neděle (Atom, Classic, Texaco, 1/2Texaco, Nostalgie 60)
Neděle nás vítala příjemným počasím, které vydrželo celý den. Malá účast ve většině kategorií už byla brána po sobotních zkušenostech jako samozřejmost. Bezchybná práce časoměřičů a optimální letové podmínky přispěly k pohodové soutěžní atmosféře, umocněné vůní paliva a zvukem běžících historických motorů..

Výsledky – Neděle 24. 5. 2015

CRC – Classic
1. Václav David (Iota)
2. Miroslav Dvořáček (Paddys Wagon)
3. Luboš Zalabák (Tomboy)

CRC – Atom
1. Jan Týc (Top Banana)
2. Petr Svoboda (JU-2)
3. Václav David (Můra)

1/2 A Texaco
1. Karel Ošmera (Kerswap)
2. Miroslav Dvořáček (Kerswap)
3. Petr Svoboda (Ambition)

NMR 2,5
1. Karel Ošmera (Kerswap)
2. Miroslav Dvořáček (JX-0656)
3. Václav David (Komet)

Nerhist_ne_01Nerhist_ne_05Nerhist_ne_03

 

 

 

Fotogalerii z nedělní části soutěže naleznete na stránkách RC model klubu Neratovice, případně po kliknutí na tento odkaz.

První letošní „Neratovický historik“ je za námi – jak dál?
Uvažovali jsme, zda jedním z důvodů malé účasti na naší soutěži nemohly být i v blízkých termínech konané tradiční soutěže historiků. Tato úvaha nás dovedla k rozhodnutí zrušit podzimní kolo „Neratovického historika“. Termín jeho konání (5. 9. 2015) hned po Mistrovství republiky 28. – 30. 8. 2015, které navíc organizačně spoluzajišťujeme dává tušit, že účast soutěžících na další soutěži by byla mizivá. Proto se podzimní „Neratovický historik“ v termínu 5. 9. 2015 nekoná.

V. David, L. Bušek