Soutěž 14. 5. 2016 na letišti v Kladně

Dva pokusy uspořádat soutěž RC historických modelů na domovském modelářském letišti  v Třebíčí skončily neúspěchem pro nezájem soutěžících. Soutěžně se holt historiky létají okolo Prahy anebo (směrem od mého bydliště) daleko za Brnem. Když tedy nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře … . Na podzim jsem s M. Kárníkem domluvil možnost zapůjčení letiště LMK Kladno, které jsem znal z minulosti ze soutěží RC polomaket), vymysleli jsme termín s ohledem na další akce a pak už se čekalo, jaké že náš překvapí počasí a také účast. Chtěli jsme zkusit kategorie, které se v SAM 95 soutěžně téměř nelétají. Byly tedy vypsány kategorie OTMR-AB, OTMR-C, NMR a k tomu také již obvyklejší kategorie Texaco a Nostalgie 60. Z elekter pak ELEKTRORUBBER. Na naléhání prezidenta klubu jsem přidal ještě novou kategorii ALOT (modely s výškoměry).

Na letiště to mám přesně 203 km, část zázemí jsem tedy v týdnu před soutěží doručil a uschoval u M. Kárníka. Ten vše v den konání dopravil na letiště a ještě pro bufet poskytl vlastní obytný přívěs. Martine, díky ..!

Počasí ale nikdo neporučí. Předpovědi hovoří o dešti, větru. Ráno cestou na místo projíždíme po D1 dvě přeháňky. Na místě nás ovšem přivítalo slunce a jen slabý vítr. Déšť už se neobjevil. V 9:00 je soutěž zahájena. Nemohli jsme bohužel obsadit kategorii ALOT, neboť se dostavil jen jeden soutěžící s odpovídajícím modelem. V OTMR-AB a Texacu se bohužel nesešli ani 3 soutěžící, přesto jsme i v těchto kategoriích létali.

Kdo odlétal hned na začátku, určitě neprohloupil. Týkalo se to hlavně kategorie Elektrorubber. Vítr totiž zesiloval. Některé nárazy už byly na hranici 10 m/s. Historicky poprvé za dobu činnosti klubu SAM 95 se podařilo odlétat kategorii OTMR-C, kde 3 soutěžící odlétali se 4 modely. Kromě MČR v minulem roce se poprvé v historii klubu odlétala také kategorie NMR, kde letěli 3 soutěžící z našeho klubu. Shodou okolností všichni s modelem opatřeným českým motorem Vltavan 5. V této kategorii po zásluze zvítězil J. Netáhlo při své soutěžní premiéře v kat. NMR.

V plánovaných 14 hod. bylo odlétáno, mohli tak být dekorováni a odměněni nejúspěšnější. Tekuté ceny byly z pivovaru Bernard, modelářské drobnosti věnovala moje prodejna modelářských potřeb.

Kladno 14052016_1

Kladno 14052016_2

Výsledková ve formátu pdf: VÝSLEDKOVÁ LISTINA Historici – Kladno 14.5.2016

Miroslav Dvořáček

Fotogalerie, fotil Vladimír Valenta.