SLOVO PREZIDENTA 3/2022

Vážení členové SAM 95.

Září je u konce a s ním přichází i mé třetí letošní Slovo prezidenta. Jako vždy se pokusím shrnout události uplynulého kvartálu a naznačit, co nás čeká.

Prázdniny bývají tradičně tak trochu okurkovou sezónou s výjimkou posledního víkendu. Ten je vyhrazen MČR historických modelů.  Ale pojem okurková sezóna již také není zcela přesný. Soutěží přibývá. Všem organizátorům nabízíme možnost zveřejnit veškeré informace před i po samotné soutěži. Je to dlouhodobě to, co čtenáře našeho webu zajímá asi nejvíce. Jinak, názorů na to, jak by měl náš web vypadat je mnoho, ale těch, kteří by přispěli příspěvkem, a nemusí být jen o soutěži, je málo. Náš web je takový, jaký je a nebýt Jirky Hlouška, byly by to mrtvé stránky.

Když se vrátím k MČR 2022. Kluci ze SAM 78 letos zvolili formát čtyř dnů. Je to jedna z možností, jak se vypořádat s množstvím kategorií. Možná se v příštím roce k tomuto formátu přikloníme také, pakliže se najde někdo, kdo bude chtít Mistrovství pořádat. Protože udělat čtyř, nebo tří denní soutěž se vším všudy, to je hodně práce s nejistým výsledkem. Také jsem zaslechl několik povzdechů, že se MČR zúčastnilo málo členů SAM 95. Také mě to mrzí, ale je to realita dnešních dnů. Nikdo nemládneme a vyjet do Holešova, který je velmi daleko a strávit tam několik nocí a dnů, to už chce pořádnou přípravu, zdraví a také nějakou tu zlatku v peněžence. Nezlobil jsem se, když mi loni psali kluci z Moravy že je Raná pro ně příliš drahý výlet. Na druhou stranu, kdy jindy se setkat, než na největší republikové  akci roku? Škoda že na MČR letos úplně nevyšlo počasí. To je další důležitý faktor pro pořadatele, který ale není nikdo schopen předvídat.

V září proběhlo ve středních čechách několik zajímavých soutěží, pořádaných tradičními pořadateli, ze kterých jsme většinou přinesli reportáže.  Celkově jsme tedy prožili pestré, soutěžní období. Říjen ještě přinese pár akcí a potom se již musíme soustředit na členskou schůzi klubu. Na té budeme hlasovat o stavebních a soutěžních pravidlech SAM 95 na další roky. K pravidlům MČR jsme se již vyjádřili a zatím čekáme na kluky ze SAM 78, jaká oni odsouhlasí svá  pravidla. K tomuto tématu očekávám mezi členy klubu internetovou – (emailovou) diskusi předem. Uvést a moderovat by jí měl náš sportovní referent Mirek Dvořáček.  Na schůzi samotné budeme  již víceméně hlasovat o finálním návrhu vzniklým právě z této diskuse členů. Zásadní otázkou asi bude náš přístup ke zmenšování, či zvětšování modelů. Loňské MČR ukázalo, že to u většiny kategorií jde i bez těchto úprav a že soutěžních modelů v jednotlivých kategoriích nijak dramaticky neubylo. Ale konečné slovo budete mít vy, členové klubu SAM 95.

Těším se na setkání s vámi, třeba na Lipeneckých větroních a určitě na členské schůzi klubu.

Jiří Hruška, prezident SAM 95 Bohemia