První ochutnávka z Memoriálu

Tak jsme dorazili na Ranou, všichni organizátoři. První tady byl Roman Fousek, pak Jirka Hruška, mezi tím se objevili kolegové s bufetem a pak jsme kolem druhé dorazili my, tedy Jirka Hloušek starší a Jirka Hloušek mladší. Potkali jsme tady Jirku Veinfurta a Martina Křesadla. Na večer ještě dorazil Míra Dvořáček a tak si říkám, že realizační tým je celý.

Od aeroklubu jsme dostali Dřevák, kde je možné se ubytovat a uložit modely, pokud je nechcete skladovat v autě. Obhlédli jsme plochu, kterou nám určil aeroklub a zjistili jsme, že je potřeba posekat. Požádali jsme tedy, o místní traktor a sekačku. Kolegové z aeroklubu tedy traktor rozdráždili a posekali nám požadovanou plochu. Tedy první část příběhu máme za sebou.

Je bezvětří, neprší a je teplo. Odpoledne uteklo jako nic a tak jsme rozbalili gumicuky a šli jsme trochu polétat. Létali jsme nad hranou, které se říká „Malá skála“ a létali časy kolem 4-5 minut. Mezi tím jsme s Jirkou Hruškou doladili zbývající gumicuky, aby byly připraveny na ráno.

Ráno má foukat, tak uvidíme, jak se s tím všichni vyrovnáme.

Ráno pršelo a vůbec to nevypadalo dobře. Rozhodli jsme se udělat brífing až v 11:30. To už déšť ustal, asi na jediném místě v republice a ve 12 se šlo na to. Létalo se ve velkém větru, což se například odrazilo na umístění Jirky Hlouška mladšího, který ještě v takovém větru neletěl. Měl sice čtyři maxe, ale dvě přistání v poli mimo letiště a tudíž dvě nuly.

Nyní mohu napsat, že putovní pohár memoriálu získal Láďa Vyskočil, kterému se ve větrném a mokrém prostředí dařilo výtečně.

Po ukončení závodu přijel sokolník s Orlem a poutavě vyprávěl o životě dravců. Večer přijela bluesová kapela a hrála jako o život. Jenže publika bylo málo, neboť účast první den byla velmi malá. Určitě se ke všemu co se dělo na Memoriálu vrátíme.

Druhý den na scénu vešly „čmuďáky“ a „elektriky“. Ve větru, ale za tepla se létalo o sto šest.

Ve čtyři bylo odlétáno a počítaly se výsledky v našem výpočetním středisku ve Dřeváku. Po rozdání cen jsme memoriál slavnostně ukončili.

Výsledky uvedeme v separátním příspěvku. Ostatně, máme fotografického materiálu spousty, takže ještě k soutěži něco napíšeme.

Největší diskuze nebyly ohledně počasí, větru, technice, ale o účasti. K tomuto tématu se ještě vrátíme.

Speciální díky Jirkovi Veinfurtovi, Martinu Křesadlovi, Martinu Hurdovi, Báře Zábranské, našemu Bufetu, kteří nám pomohli to zvládnout.

Zdraví Jirka Hloušek