Program a organizace soutěže

Zahájení soutěže v sobotu i v neděli v 09:00 hod.

Soutěžící si měří své lety vzájemně. Na každém stanovišti budou kontrolní časoměřiči. Při zjištěném rozdílu mezi zapsaným časem a časem kontrolního časoměřiče celkově více jak 20 sec, a nebo motorově 5 sec bude soutěžící diskvalifikován.

Každý soutěžící bude mít během závodu rc-větroňů zajištěn úklid gumicuku po startu jeho modelu, aby šňůra neomezovala ostatní závodníky. To znamená, že bude mít domluveného pomocníka, který úklid a případné rozmotání zajistí!

Pokud takového pomocníka nemá, nesmí startovat!


Program sobota:

 RC větroně kategorií ARC, ARC A2, VOSA, dále neoficiální kategorie, kterou jsme nazvali Retrovětroně

V kategorii retrovětroně mohou létat RC větroně v originální velikosti, řízené pouze dvěma servy – výškovka, směrovka, s rokem vzniku do roku 1980 včetně. Soutěžní pravidla pro retrovětroně budou stejná jako u kategorie ARC.

Soutěž kategorie VOSA je pořádaná ve spolupráci s kolegy z roudnického klubu. Kategorie VOSA bude létána podle pravidel klem. Ostatní kategorie podle pravidel SAM 95. 


Program neděle:

kategorie ELOT, ELECTRORUBBER, OTMR AB, OTMR C,  CLASSIC TEXACO, CRC CLASIC, CRC ATOM. Všechny nedělní kategorie se budou létat dle pravidel SAM 95.


Vyhodnocení

První tři soutěžící v každé kategorii dostanou diplom, medaili a modelářskou drobnost. Vítěz kategorie ARC, ARC A2, RETROVĚTROŇ, OTMR AB, OTMR C, CLASIC TEXACO,  ELECTRORUBBER, ELOT, CRC CLASIC, CRC ATOM, dostane finanční odměnu.

V rámci kategorie ARC budou ještě samostatně vyhodnoceny modely Sluka a Káně, ale pouze v případě, že se sejdou minimálně tři modely daného typu.


Bezpečnost 

Na letišti Raná očekáváme provoz plachtařů.  Budeme dbát na zvýšenou bezpečnost a dodržování na místě stanovených pravidel. Viz Bezpečnostní pravidla

Všichni soutěžící potvrdí svým podpisem protokol, kde se zavazují k odpovědnosti za případné škody způsobené jejich modelem.


Startovné a poplatky

Startovné je stanoveno na 50 Kč za jeden soutěžní den. Za model se neplatí. Startovné platí všichni soutěžící.

Poplatek za pobyt na letišti stanovený aeroklubem Raná (sprchy, WC, elektro…) je na osobu 85 Kč/den.


Stravování

Strava je zajištěná a bude dostupná od pátečního večera po celý víkend, za příznivé ceny včetně sponzorovaného piva.