Příprava na výstavu Radoslava Čížka

Toto je obrázek z výstavy modelů ve škole v Kamenných Žehrovicích na konci osmdesátých let minulého století (to je hrozný přívlastek).

Intenzivně pracuji na přípravě výstavy. Ozval se mi Karel Vitner, a tak mám prvního motoráka. Jeho AMU 54. Nepohrdnu a s Karlem se domluvím na předání až bude čas. Větroňů je asi čtyřicet, které mohu potenciálně využít. Jsou to samé velké kousky, jen několik malých. Tudíž na výstavě budou nepřehlédnutelné. Postupně se budu ozývat, jaké modely bych zařadil do expozice.

Získal jsem fotografie od Vládi Horáka. Viz můj příspěvek na webu LMK KŽ.

Nyní jsme získal další krabici fotografií, které nyní probírám. Ono to ofocení není zas taková legrace. Ale na druhou stranu, je to velmi zajímavé, to probírání se hromadou informací. Mám takové nutkání se nad vyzobrazeným modelem zastavit a dívat se na materiály z časopisů, které mám na KŽ webu. Je tam vlastně vše co jsem našel v tisku a nyní buď vidím původní fotografii a nebo úplně jinou.

Tak třeba tady je před rokem zesnulý Franta Dvořák, který vypouští svého motorizovaného Sokola.

A to není všechno, zde je diplom ze zájezdu do Polska v roce 1953, je to ten slavný závod v Zakopaném. Radoslav Čížek tam dostal diplom za účast v závodě.

A tady je zatoulaná zlatá medaile FAI, která se ztratila na Svazu modelářů a byla doručena až několik let po tom co Radoslav již nebyl mezi námi.

Ale ke konečnému materiálu na výstavu je ještě dlouhá cesta. Upřímně, jsem nervózní a bojím se, abych to celé stihl. Času je málo a akcí mnoho. Máme v KŽ týden před MČR ještě RESky. Takže moc klidu na tvorbu nebude.

Jirka Hloušek