Pravidelné slovo prezidenta

Dobrý den,

je zde první letošní „pravidelné slovo prezidenta“.  Byť to vypadá, že je období zimního spánku, nebo maximálně čas stavby nových modelů, v organizaci klubu je tento čas plný povinností. 

Do konce ledna je potřeba zpracovat žádost o dotaci od obce Kamenné Žehrovice na rok 2020. Letos budeme žádat o dotaci na Memoriál R. Čížka a podzimní Lánský historik. Dále musíme vyúčtovat dotaci loňskou. Loňský rok jsme zakončili v plusu. Je to díky sponzorům, které jsme na naši činnost sehnali. Nic není zadarmo. Snažíme se, aby o nás bylo slyšet … viz foto periodik ve kterých vydáváme články o naší činnosti. Letošní rok z těchto peněz něco ubude. Klubové gumicuky už dosloužily a Memoriál R. Čížka na Rané bude také něco stát.


Když už píšu o Memoriálu R. Čížka … Podrobné informace budou ještě zveřejněny. Záměr je takový, že uděláme víkendové setkání všech, kteří přijedou a soutěž pouze předem přihlášených modelářů a jejich modelů na letišti Raná.  Sobota bude patřit větroňům a volným modelům, v neděli budou létat motoráky, jak elektro, tak spalovací motory. Po celý víkend bude zajištěno občerstvení, v sobotu večer posedíme, popijeme, zazpíváme… Vítězové RC kategorií dostanou kromě diplomu a medaile i zajímavou finanční odměnu.  Všechny soutěže na letišti Raná jsou součástí Memoriálu R. Čížka, byť jsou v kalendáři svazu modelářů napsány na kluby LMK. 

Dále jsem zaznamenal určitou nejistotu, a nesmysly spojené s tím, jak a jestli bude naše létání omezeno v souvislosti se zaváděním směrnice EU.  Nestahujme kalhoty, brod je ještě daleko. Modeláři létající s historickými modely rozhodně nejsou cílovou skupinou pro evropské, potažmo české úředníky.  Až nějaká konkrétní změna nastane, vymyslíme, jak na ní reagovat.

Pánové, všem vám přeji super počasí na super soutěžích a těším se na shledanou.

Jiří Hruška, prezident SAM 95 Bohemia