Pohled na členskou základnu

Vážení,

každý rok píši o tom, kolik je členů našeho klubu. Nikdy nevystavuji seznam členů, protože tady máme nařízení Evropské unie o zpracování osobních údajů, a tak se tím řídíme a zbytečně nevystavujeme údaje členů světu napospas.

Přesto nějaké informace zveřejňujeme, a tak i letos se s vámi podívám na to, kolik nás po únoru je. Jak si klub stojí.

Celkový počet členů je 52. Z kraje roku jsme zaznamenali odchod některých členů, a to o vlastní vůli. Těmto přejeme mnoho úspěchů i nadále. Pak jsou zde odchody z mnohem smutnějších důvodů. S těmito členy se již bohužel nikdy nesetkáme.

Tak a jdeme na statistiky. Průměrný věk v klubu je 61 let. Aby se nám věk snížil, potřebovali bychom přilákat i mladší modeláře. Bohužel do historických klubů se až na vyjímky moc modelářů nepřidává. Zatímco v devadesátých létech bylo toto odvětví populární, nyní to již tak slavné není. A to převážný počet kategorií jsou RC kdežto dříve to bylo volných. Ale to vy všichni pamatujete a já tady mlátím prázdnou slámu.

Tak a jdeme na věkové složení našich členů.

Ještě upozorním, nejstaršímu členovi je letos 91 let.

Stále nemáme členy mezi dvacátým až třicátým věkem života. Je vidět, že tuto generaci historické modely a jejich stavba neoslovují. Členové v kategorii do 20 let jsou naši potomci, kteří létají historické kategorie pro zábavu anebo z toho důvodu, že je tatík tak nějak k tomu postrkává.

Věřím, že vy členové klubu letos postavíte něco zajímavého, věřím, že se s členové budou potkávat na letišti při různých příležitostech, věřím, že smutných zpráv bude co nejméně.

Tak, a to je pro dnešek všechno.

Jirka Hloušek jako pokladník