Podzimní Lipenecké větroně – oficiální výsledky

Vážení, Vláďa Kozák nám poslal jako vždy krásně zpracované výsledky podzimní větroňářské soutěže v Lipencích. Ta se odehrála v sobotu 8.10.2022.

Na rozdíl od loňské soutěže, tentokrát nás nepřivítala mlha ale naopak docela příjemné počasí byť bylo pod mrakem. Vláďa celé naše počínání okomentoval takto:

Dne 8.10.22 se konala soutěž „Podzimní lipenecké historické větroně“ za účasti 17 modelářů. Létalo se ve třech kategoriích: ARC / ARC – A2 / a Retro. Počasí  – zamračeno, bez deště a vítr do 5 m/s .

V kategorii ARC zvítězil Josef Hejsek s modelem „Širchán“, v kategorií ARC – A2 zvítězil Jiří Hruška s modelem „Thor“ a v kategorii Retro zvítězil František Kšána s modelem „Amigo 2“.

Děkuji časoměřičům za trpělivost, p. Severovi za bar, p . Sýkorovi za upravenou plochu a dále sponzorům p. Žateckému, p . Kšánovi a p. Mackovi.

Vláďa Kozák

Výsledky je možné stáhnout zde:

Já k tomu napíši ještě několik řádek. V kategorii ARC-A2 jsme uspořádali rozlet, protože Pepík Hejsek a Jirka Hruška měli shodný součet časů. Nakonec toto klání vyhrál Jirka Hruška. Pepík bohužel v tu chvíli nenašel tu správnou bublinu.

Díky Vláďovi Kozákovi a kolegům z jeho klubu běžela soutěž bez potíží a ve velké pohodě. To ostatně dokazují i pořízené fotografie.

Musím opět a již tradičně poděkovat Vláďovi Kozákovi za jeho píli a trpělivost s námi, co k němu jezdíme pravidelně. Za jeho snažení mu moc děkujeme.

Vláďa Kozák a Jirka Hloušek

Foto Vladimír Valenta, František Brož