Podzimní lánský historik – oficiální výsledky

Ještě na začátku týdne byla předpověď beznadějná. Nejprve mělo pršet, pak mělo foukat až 8 metrů. Jenže v sobotu bylo mnohem lépe než mohly rosničky či křišťálové koule předpokládat. Roman Fousek měl vše připravené a tak v sobotu za ranního téměř klidu soutěž otevřel.

Počasí bylo proměnlivé, dokonce v jednu chvíli pršelo (málo ale přece). Nakonec se oblačnost roztrhala a tvořily se krásné kumuly, v podstatě jeden za druhým v řadě. Termiky moc nebylo, jakmile se nějaká objevila, během chvilky se opět rozpadla. Ale přesto nakonec nějaký ten max byl. V jednu chvíli se objevila rodina Luňáků, ne těch od Radoslava Čížka ale opravdových dravých ptáků. Kdo neznal, ten žasl. Skupinka nám ukázala termiku a pak pokračovala za svými Luňáčími cíly.

Musím ještě upozornit na výborné sádlo se škvarky, které přinesl Franta Kšána. Ty byly skvělé, díky Františku.

Konec popisu co bylo kolem a nyní se pojďme podívat na samotné zápolení. Musím říci, že jsem v tomto počasí nepředpokládal, že se objeví Slávek Štorek z Litomyšle. Není to zrovna blízko. Mezi dalšími milovníky motorových kategorií se objevil Jirka Veinfurt, Martin Křesadlo, Vláďa Kozák, Pepík Hejsek a další. Z domácích Franta Brož, Jirka Hruška, Vláďa Valenta atd…

Neměli jsme tam Petra Svobodu a tak jsem si říkal, že veselá vložka nebude. Omyl, zastoupili jej jiní. Franta Brož si usekl anténu od vysílače rozběhnutou vrtulí, Jirka Hruška se dvakrát vracel domů, jednou pro vysílačku a podruhé pro výškovku. Oba zmínění se ještě vrtulí sekli do prstu, no bylo na co koukat. Jirka ke vší smůle havaroval a zlomil vrtuli a nakonec i křídlo u svého Fullmena.  Také Slávek Štorek si vybral svůj dílek smůly. Při startu zavadil kormidly o svou startovací bednu a utrhl je. Prosím, neberte to ode mne jako výsměch, prostě, se někdy zadaří. Člověk ten den i kdyby se postavil na hlavu, pak nesvede s osudem nic. Oba zmínění borci ale nakonec odlétali alespoň jednu kategorii a vůbec ne špatně a tak před nimi smekám. Slávek také bojoval se svými stroji a větrem o závod také.

Vítr zesílil a tak starty byly velmi náročnou disciplínou. Někdy se stroj mihl kolem dalších soutěžících v podstatě o vlásek. Ale již další karamboly nebyly. Navzdory větru, rychle se rozpadající termice to byla celkem pohodová soutěž. Po odlétání všech startů se pánové sešli na kus řeči a na opečeného buřta před „hlavním stanem“ kde Roman Fousek bděl nad výkony a sčítal výsledky jednotlivých kategorií.

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům z Lán, že zajistili letiště, Romanovi Fouskovi za organizaci, zajištění občerstvení, Frantovi Kšánovi za dodané pochutiny, firmě Servind za ceny, MÚ Kamenné Žehrovice za podporu a všem, kdo přijel za jejich nadšení.

Výsledky:

CRC- Atom

 1. Jiří Veinfurt
 2. Miroslav Vaněk

ALOT

 1. Josef Hejsek
 2. Miroslav Šuster
 3. Sláva Štorek
 4. Vladimír Kozák
 5. Gustav Bulín
 6. František Kšána

Nostalgie 60

 1. Jiří Veinfurt
 2. Gustav Bulín
 3. Jaroslav Netáhlo
 4. Miroslav Vaněk
 5. Martin Křesadlo
 6. Petr Hrubý

NMR

 1. Miroslav Vaněk
 2. Sláva Štorek
 3. Petr Hrubý
 4. Martin Křesadlo
 5. Jaroslav Netáhlo

BRC-E-W

 1. Josef Hejsek
 2. Miroslav Šuster
 3. Vladimír Kozák
 4. František Brož
 5. Petr Hrubý
 6. Antonín Calda
 7. Vladimír Valenta
 8. František Kšána

CRC-E-Sport 400

 1. Jiří Hruška
 2. Josef Hejsek
 3. Jaroslav Mrhal
 4. Miroslav Šuster
 5. Antonín Calda

CRC – Classic

 1. František Brož        
 2. Martin Křesadlo
 3. Jiří Hruška

Možná bude i video 😊

Jirka Hloušek a Roman Fousek