Panenský Týnec – oficiální výsledky

Dne 15.10.2022 se odlétala jedna z posledních historických soutěží v této sezóně. Počasí si nejprve hrálo s pořadateli, tedy s Pepíkem Kubešem a Romanem Fouskem a pak se závodníky. To deštivo poněkud ovlivnilo i účast. Přesto pro RC historické kategorie neobvyklé místo nakonec některé zájemce nalákalo a tak do Panenského Týnce nakonec vyzkoušet novou plochu přijelo asi 15 modelářů. Myslím si, že neprohloupilo.

Plocha na konci dráhy bývalého vojenského letiště poskytuje místo, kde se dá krásně natáhnout gumicuk a modely se startem ze země využijí beton pojezdové plochy na začátku dráhy 27, nebo když chcete , na konci dráhy 09. Zalétat si přijeli i modeláři, kteří nejsou členy jednoho ze SAMů nebo KHMM. To dokazuje, že historické létání a nebo RETRO oslovuje i modeláře z dalších klubů a myšlenka, létat s modely svého mládí je stále aktuální. Samozřejmě to vše díky neutuchající propagaci Pepíka Kubeše, který svým osobitým způsobem je schopen přesvědčit i historicky nezasaženého modeláře. Proto se objevil na Panenčáku Jirka Schieferdecker s kolegou Honzou Pidermanem nebo pánové Zdenda Cinert a René Kořínek a dokonce z daleké Lužice a Varnsdorfu kolegové Roman Horký a Honza Štohanzl. Mimochodem ta všechna jména znáte z korespondenční soutěže.

Protože to nebyla čistě větroňářská soutěž, ale byly zde elektro kategorie ALOT a Electrorubber, podívejme se na účast zde. Myslím, že Gusta Bulín byl na Panenčáku poprvé, stejně jako Pepík Hejsek. K nim se přidali Roman Fousek, Franta Brož a Láďa Vyskočil.

Roman Fousek neměl šťastný den a jeho Ichabod se rozhodl vydat svou vlastní cestou. Nejprve začal tím, že se schoval do mraku, pak se odmítl ukázat a naprosto neřízeně pak sedl na pole u vesnice Telce. Roman měl ale štěstí a Ichabod smůlu. Model byl nakonec nalezen sice poškozen, ale je opravitelný.

Nebudu se tady dále rozplývat nad podrobnostmi a pojďme na výsledky, které jsou kořením veškerého sportovního konání.

Všechno je jednou poprvé a já doufám, že všichni jmenovaní odzkoušeli novou plochu, kterou bychom mohli využít k dalším závodům. Příště snad bude lepší počasí a najdou se další modeláři, kteří by chtěli ochutnat volný prostor na Panenském Týnci. A třeba i navštívit místní památku.

Jirka Hloušek a Pepík Kubeš

Foto: Pepík Kubeš a obec Panenský Týnec