Neratovický historik 2017 a jeho „kulturní“ vložka

Dne 20. 5. 2017 proběhla v Neratovicích soutěž historických modelů. Pro členy klubu SAM 95 a návštěvníky jsem si dovolil článek zveřejnit i na stránkách SAMu. Samozřejmě původní článek je k nalezení na stránkách RC Modelklub Neratovice.

VaPe 


Neratovický historik 2017

I přes relativní nepřízeň počasí se v sobotu 20.5.2017 uskutečnila soutěž historických modelů klubu SAM95 Neratovický historik. Hned úvodem bych chtěl nepoděkovat všem, kteří nepřijeli. Moc nám to neusnadňujete a tak se nálada ohledně pořádání příštího ročníku každým rokem stále více přiklání na stranu „NE“. Z kuloárů jsme se my pořadatelé dověděli, že naše soutěž není mezi závodníky oblíbená, protože vybíráme startovné či že je toto příliš vysoké a to že na jiných soutěžích není zvykem a navíc se třeba v Lipencích „fasuje“ steak a v Lánech zase párek a kafe. Hmmm. Tak jo. Vzali jsme si z tohoto negativního feedbacku  poučení. S občerstvením bohužel nedokážeme nic udělat. Náš letištní plácek nemá ani minimální zázemí,  z členů našeho klubu na to nikdo nemá vybavení a v minulých ročnících již oslovení profesionálové se po učiněných zkušenostech naší „hojně“ navštěvované akci zdaleka vyhýbají. Ale startovné není problém – letos jsme jej stanovili na 0,- Kč a tajně doufáme, že jeho výše bude motivačním faktorem pro dosavadní neúčastníky.
Těm druhým, kteří v sobotu dorazili  soutěžit bych chtěl naopak moc poděkovat a složit všem poklonu. Ač povětrnostní podmínky měly do ideálních hodně daleko, všichni závodníci prokázali výtečné pilotní schopnosti, žádný model nebyl rozbit ani ztracen v chřestovém či řepkovém poli. Děkuji i všem pořadatelům z řad RC modelklubu a AVZO za perfektně odvednou práci a firmám Pelikandaniel a Star Pila za věnování cen pro vítěze. Nálada na ploše byla výborná  i přesto, že někteří z účastníků bojovali se zdravotními problémy.
Jak to tedy dopadlo?

CRC – OPEN
1. Josef Hejsek, Vega7  1425s
2. Antonín Pavlas, Amazoom   1010s
3. Ivan Šebánek, Colossus   570s
4. Václav David, Colossus   394s

CRC-E-SPORT400
1.  Josef Hejsek, Vega7  1083s
2.  František Brož, Fulman   990s
3.  Josef Mecera, Blazer   766s
4.  Jan Zelenka, Blazer   729s
5.  František Brož, Jerry  622s
6. Václav David, Gas Bag  97s

L.Bušek
RC modelklub Neratovice, p.s.


„Kulturní vložka“ na Neratovickém historiku

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=t-H8uH-wpRo[/embedyt]