MEMORIÁL RADOSLAVA ČÍŽKA – VÝSLEDKY

Tak jsme se sešli. My, co spolu létáme větroně, žehrovičtí i přespolní. Naší hlavní klubovou soutěž – MEMORIÁL RADOSLAVA ČÍŽKA, jsme se rozhodli uspořádat na „Zmrzlé muže“ a trochu jsme se tohoto data báli. Ale kalendář soutěží je  velmi našlapaný a nebylo moc z čeho vybírat.  Ještě během týdne to vypadalo, že počasí bude kopírovat předchozí ročníky, kdy nám moc nepřálo.

V sobotu 13.5. jsme přijeli na Letiště aeroklubu Raná, abychom připravili plochu, vybalili kantýnu a také si v klidu popovídali. A byl to prima večírek!  Jelikož nám vypadla i kantýnská chopil jsem se příležitosti si tuto profesi vyzkoušet. Vždy mě to přitahovalo.  Jen bych asi brzo skončil na protialkoholické léčebně :-).

 V neděli ráno jsem otevřel kantýnu a čekal nápor snídaní, káv a čajů. Ten se ale nekonal a tak jsem měl možnost v devět hodin ráno soutěž v klidu zahájit a šlo se na věc. Létali jsme na dvě kola, před a po obědě. V každém kole dva starty. Počasí vyšlo báječně. Vítr sice trochu silnější, ale do osy, termika, prostě paráda. Pravda, bylo potřeba „trefit“ ten správný interval, ale bylo to spravedlivé pro všechny. 

Po obědě jsme odlétali druhé kolo, tedy zbylé dva starty. To už bylo počasí turbulentnější z důvodu závětří za ranským kopcem. I přesto se některým povedly parádní starty.  Ne všichni byli se vším spokojeni, ale tak to bývá. Hlavně dlouhodobý nešvar – start bez pomocníka, který by okamžitě stáhnul šňůru znamená, že následně zamotané šňůry zpomalí ostatní soutěžící.

Po třetí hodině odpoledne jsme měli odlétáno a po krátkém počítání jsme vyhlásili výsledky. Potěšující byla účast dvou žáku, kdy ten (ta) lepší z nich – Tereza Kostečková, skončila v kategorii ARC dokonce na celkovém pátém místě.  

Putovní pohár v hlavní kategorii si odnesl Vladimír Kostečka.

Děkuji všem účastníkům, ať již létali, nebo se přijeli jen podívat, děkuji bohu Termoskovi za skvělé počasí, Jirkovi Hlouškovi za organizační pomoc,  týmu časoměřičů a časoměřiček, Frantovi Kšánovi za škvarky, Martinovi Křesadlovi za výřezy na Vosu – sponzorský dar pro vítěze obou kategorií a obci Kamenné Žehrovice za finanční podporu této soutěže.

Těším se na setkání na některé z dalších akcí klubu SAM 95.

Jiří Hruška, prezident SAM 95 Bohemia

Celkové výsledky naleznete ZDE.