Memoriál Radoslava Čížka 2020

Dobrý den,

přípravy na jubilejní, patnáctý, ročník naší hlavní klubové soutěže – Memoriál Radoslava Čížka, jsou v plném proudu. Zde je celková a podrobná informace.

Uskuteční se na letišti aeroklubu Raná ve dnech 23. – 24. 5. 2020.

Ubytování a občerstvení pro soutěžící a jejich doprovod je zajištěno a bude dostupné po oba soutěžní dny. Ubytování je možné ve stanech/karavanech v kempu na letišti za cenu 40 Kč/noc, nebo ve společné ubytovně – dřeváku (vlastní lůžkoviny), za cenu 60 Kč/noc, nebo v apartmánech v hlavní zděné budově aeroklubu za cenu 250 Kč/noc. Ceny jsou za osobu. Ubytování v kempu je možné bez předchozí rezervace, ubytování ve dřeváku je potřeba potvrdit na našem mailu: pilotsam@seznam.cz. Ubytování v apartmánech je třeba rezervovat u náčelníka AK Raná, pana Tomáše Morcha, tel. 603 411 841.

Strava je zajištěná a bude dostupná od pátečního večera po celý víkend, za příznivé ceny včetně sponzorovaného piva.

Součástí sobotního odpoledne bude i ukázka dravců našeho známého sokolníka. Na večer máme program doplněný živou hudbou.

Zahájení soutěže v sobotu i v neděli v 09:00 hod.

Do soutěže budou připuštěny pouze modely, které budou předem přihlášeny. Nepřihlášení soutěžící nebo modely nebudou soutěžit

Přihlášení modelů a soutěžících je možné mailem na adresu: pilotsam@seznam.cz


Údaje uváděné do přihlášky:

Volné modely – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra.

ARC – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra, rozpětí, délka trupu.

ARC A2 – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra, rozpětí, délka trupu, váha.

RETROVĚTRONĚ – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra.

VOSA – monotypová kategorie létaná podle pravidel klem.

ELOT – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra, měřítko ve kterém byl model postaven, rozpětí, délka trupu.

ELECRORUBBER – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra, rozpětí, délka trupu, váha.

OTMR AB+C – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra, typ a rok vzniku motoru.

CLASIC TEXACO – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra, typ a rok vzniku motoru, váha.

CRC CLASIC – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra, měřítko ve kterém byl model postaven, rozpětí, délka trupu.

CRC ATOM – název modelu, rok vzniku, jméno konstruktéra, měřítko, ve kterém byl model postaven, rozpětí, délka trupu.

Soutěžit se bude, kromě kategorie Vosa, dle pravidel SAM 95.

Kontroly modelů budou probíhat dle soutěžních pravidel SAM 95 průběžně, před soutěží i během soutěže. Nezapomeňte sebou vzít stavební podklady.

Kategorie ELOT, OTMR AB, OTMR C, CLASIC TEXACO, startují výhradně ze země.


Soutěžit se bude pouze v kategoriích, kde bude předem přihlášeno a na samotné soutěži fyzicky přítomno 5 a více modelů.

Ukončení přihlášek je do 10. 5. 2020, tedy necelé dva týdny před začátkem soutěže.

Startovné je stanoveno na 50 Kč za jeden soutěžní den. Za model se neplatí. Startovné platí všichni soutěžící.

Poplatek stanovený aeroklubem Raná (sprchy, WC, elektro…) je na osobu 85 Kč/den.

Soutěžící si měří své lety vzájemně. Na každém stanovišti budou kontrolní časoměřiči. Při zjištěném rozdílu mezi zapsaným časem a časem kontrolního časoměřiče celkově více jak 20 sec, a nebo motorově 5 sec bude soutěžící diskvalifikován.

Program sobota:

volné historické modely kategorií AV1, AV2, AV3, BV1, BV2, CV, RC větroně kategorií ARC, ARC A2, VOSA, dále neoficiální kategorie, kterou jsme nazvali Retrovětroně. V této kategorii mohou létat RC větroně v originální velikosti, řízené pouze dvěma servy – výškovka, směrovka, s rokem vzniku do roku 1980 včetně. Soutěžní pravidla pro retrovětroně budou stejná jako u kategorie ARC. V rámci kategorie ARC budou ještě samostatně vyhodnoceny modely Sluka a Káně, ale pouze v případě, že se sejdou minimálně tři modely daného typu. Dále je na sobotu vyhlášena soutěž kategorie VOSA pořádaná ve spolupráci s kolegy z roudnického klubu. Kategorie VOSA bude létána podle pravidel klem. Ostatní kategorie podle pravidel SAM 95.

Program neděle:

kategorie ELOT, ELECTRORUBBER, OTMR AB, OTMR C, CLASSIC TEXACO, CRC CLASIC, CRC ATOM. Všechny nedělní kategorie se budou létat dle pravidel SAM 95.

První tři soutěžící v každé kategorii dostanou diplom, medaili a modelářskou drobnost. Vítěz kategorie ARC, ARC A2, RETROVĚTROŇ, OTMR AB, OTMR C, CLASIC TEXACO, ELECTRORUBBER, ELOT, CRC CLASIC, CRC ATOM a celkový vítěz soutěže volných historických modelů, dostane finanční odměnu.

Na letišti Raná očekáváme provoz plachtařů. Budeme dbát na zvýšenou bezpečnost a dodržování na místě stanovených pravidel.

Soutěž volných modelů proběhne pouze za předpokladu, že jejich létání neomezí provoz aeroklubu a modely nebudou unášeny větrem do přilehlých osetých ploch.

Všichni soutěžící potvrdí svým podpisem protokol, kde se zavazují k odpovědnosti za případné škody způsobené jejich modelem.


Tedy v kostce:

Memoriál R. Čížka bude 23. -4. května 2020 na letišti Raná. Na letišti je možnost ubytování i stravy. Kategorie jsou vypsány. K soutěžnímu létání v dané kategorii bude potřeba 5 zúčastněných modelů. Přihláška na místě nebude možná. Zahájení letových dnů vždy v 09:00 hod. Všechny kategorie, kromě VOSA se létají dle pravidel SAM 95. Měření probíhá vzájemně pod kontrolou kontrolních časoměřičů. Plošné přejímky modelů nebudou. Pouze vážení u kategorií CLASIC TEXACO, ARC A2, ELECTRORUBBER. Budou probíhat namátkové kontroly před i během soutěže. Chceme férovou a příjemnou soutěž.

V sobotu odpoledne přijede s ukázkou sokolník, večer bude hrát hudební skupina. Budeme rádi za Vaši účast a těšíme se na společně strávený víkend!


Jiří Hruška prezident SAM 95 Bohemia