MČR – den druhý

Máme za sebou druhý den Mistrovství ČR historických modelů. Počasí dnes bylo téměř ideální. JZ vítr do rychlosti 4 m/s, oblačno až zataženo a příjemná teplota pod 20* Celsia.

Létané kategorie NMR, Oldtimer 400, ALOT a OTMR -AB. Mírná termika fungovala po celý den a tak výkony byly skvělé. Plocha dostatečně velká a rozdělená na elektro a spalovací sekci.

Bohužel, hned dopoledne jsme zažili zásah Rychlé záchranné služby, která odvezla Petra Svobodu pro srdeční slabost. Přejeme mu brzké zotavení! 

Létání probíhalo v poklidném tempu, časoměřičů byl celý den dostatek. Největší ztrátu zaznamenal Míra Vaněk, který létal ALOT s obřím modelem Buňatův Hrozný Stroj. Bohužel během jednoho letu praskla letadlu vzpěra křídla a tento vzácný model předvedl téměř realistickou katastrofu. Také na KL 61 Mirka Severy nevydržel horní potah jednoho křídla a letadlo předvedlo ukázkovou vývrtku do země.
Dále jsme už létali beze ztrát a tak mohly být v 18:00 vyhlášeny výsledky.

Vítězové v kategorii OTMR AB – 1.Petr Hrubý, 2. Slávek Štorek a 3. Petr Hošek

Vítězové v kategorii Oldtimer 400 – 1. Josef Hejsek, 2.Bohuslav Heczko a 3. Pavel Skotnica

Vítězové v kategorii NMR, 1. Michal Tesař, 2. Slávek Štorek a 3. Petr Hrubý

Vítězové v kategorii ALOT – 1. Slávek Štorek, 2. Pepík Hejsek a 3 Libor Kristián

V kategoriích NMR a ALOT došlo na Fly Off a bylo se opravdu na co koukat. Rozdíly v rozletu minimální, chyby pilotů téměř žádné.

Jiří Hruška