Letošní první Panenčák – výsledky

9. a 10. března se konala na Panenském Týnci první soutěž. Společně s Přeborem středočeké mládeže se v sobotu objevilo poměrně velké množství zájemců o modelářský sport a to přes to, že celkem hodně foukalo. Z našeho klubu jsme přijeli na Panenčák v poměrně silné sestavě. Samozřejmě, naši mládežníci jeli především na přebor, ale někteří si odlétali i jedno kolo ligy. Já, Kamil Vydra a Jirka Hloušek junior jsme ale vyjeli na Panenčák ještě v neděli. My jsme ale létali svazové kategorie, nikoliv historické.

Protože na Lize se létají i historici, objevili se historičtí modeláři. Například Martin Křesadlo, který nakonec létal jen ARC se Sokolem. Zde je na fotce s volným motorákem Tiger Rag.

Z Litomyšle dorazil Sláva Štorek, nejvzdálenější účastník a třeba i Petr Svoboda

nebo Pepík Hejsek s opravenou Elektrou

Aurikel a František Pop

Zdeněk Cinert přivezl zbrusu nový model od Karla Goldberga – Gentle Lady.

Objevil Standa Stembera z Blatné s modelem Esso, v neděli pak odlétal Retro s Amigem II.

Ádvojky s Rekordem odlétal Ondra Krucký

Samozřejmě nesměl chybět Richard Metz

Kdo létal volné modely, ten se pořádně nachodil. Rcéčkáři bojovali s větrem po svém, v podstatě to celé odstáli proti větru. Vzhledem k tomu, že jsem létal jen házedla, tak jsem se historikům příliš nevěnoval. Ale občas jsem zahlédl nějaký ten start do výšin na gumě, či pomocí motoru.

Neděle pak byla ve znamení změny počasí. Nejprve nefoukalo vůbec, ale po zahájení soutěže už foukalo pořádně. Termika sice byla, ale bubliny se rychle rozpadaly. Tomu dopovídaly i naše výkony. V historických kategoriích však účast byla již jen symbolická. Retro odlétali Standa Stembera s Amigem se Zdeňkem Cinertem, ten létal s Gentle Lady. A2 létali také dva účastníci Stanislav Diviš a René Kořínek. Na ostatní se podívejte do výsledkových listin.

Tak a nyní ty výsledky:

9.3.2024

10.3.2024

Celkové pořadí po třech kolech

Další kola Ligy Panenský Týnec jsou až na podzim. Doufám, že bude méně větru a  větší pohoda než na jaře.

A mimochodem, věděli jste, že se dají stavět modely z hub? Tak tady je důkaz. Honza Vrba dělá hlavice gumáčků z Březovníku obecného. Je to léčivá houba. Není jedlá, ale po určitém technologickém zpracování (namáčení a sušení) je materiál lehký a velice odolný. Dá se z toho udělat jak již jmenovaná hlavice, tak třeba ostruha či zakončení křídla.

Jirka Hloušek

Foto: Jirka Hloušek

Odkaz na rajskou galerii Jirky Hlouška https://www.rajce.idnes.cz/jhmodel/album/krajsky-prebor-panensky-tynec-a-liga-panensky-tynec-9-3-10-3-202

Odkaz na rajskou galerii Vládi Valenty 2024.03.09. SOUTĚŽ MODELŮ ,LIGA PANENSKÝ TÝNEC 2024. – vladVALENTA – album na Rajčeti (idnes.cz)