Lánský podzimní historik 2014

Podle předpovědi počasí bylo jasné, že někteří, obzvláště z větší vzdálenosti si budou rozmýšlet přijet na soutěž. A tak počet časoměřičů v sobotu převyšoval nad osmi soutěžícími se čtrnácti modely. Dohodli jsme létání do 14 hodiny, nebo do příchodu deště a z odlétaných letů vyhodnotit výsledky. Počasí se celkem umoudřilo a bylo i dostatek termiky. Smolařem dne se stal Petr Svoboda, který pro svůj model nechal přijímač doma. Zděšení nastalo, když Jardu Macháčka přestal poslouchat model a ten zmizel směrem k Lánům. Za pomoci kamarádů se marně pak snažili model nalézt. Velkým překvapením bylo, když z Lán byl model přinesen tatínkem s dvěma dětmi a vrácen nepoškozený majiteli.

Zajímavá byla účast v kategorii Atom, kde nejlepší byl J.Netáhlo před V.Davidem a M.Hořavou. Nebýt zmizení modelu J.Macháčka, mohl dopadnout mnohem lépe, ale i s dvěma starty překonal posledního F.Brože. Ten zvítězil v Classicu třemi maxi, před J. Veinfurtem a V. Davidem. V ½ A Texasu byl pouze jeden soutěžící Petr Pánek. Z pěti soutěžících v Texacu zbyli dva a J. Veinfurt porazil J. Netáhla. Předali jsme diplomy a těšili se na neděli na elektry.

To nejhorší co nás mohlo potkat, to byl sychravý den s mraky velmi nízko. Zkušebními lety se modely nad 50m ztrácely v mlze. Přitom se dostavilo mnohem více soutěžících než v sobotu. Čekali jsme čekali, ale nic se nezlepšilo, ba naopak lehce poprchávalo. Soutěž jsme ukončili. Jako pozornost jsme rozdali plakety a diplomy.

Doufáme, že v příštím roce bude počasí k nám příznivější. Opět se tedy sejdeme poslední víkend v dubnu a druhý víkend v září 2015.

Za MK Lány děkujeme všem, kdo vypomohli při organizaci, hlavně pak Maříkovům za zajištění občerstvení.

Děkuji za dodané foto od V. Davida, J. Týce, Vl. Valenty a pana Mázla z Neratovic. Všechny dostupné foto včetně výsledků jsou k dispozici po kliknutí na tento odkaz.

Za MK Lány

Fr. Brož