Lánský jarní historik 22.4.2023 – výsledky

Konečně jsme se dočkali a můžeme provětrat historické modely na soutěži. Trénovat se doposud vzhledem k počasí moc nedařilo, zato sobotní předpověď byla vynikající a opravdu to vyšlo.

Delší dobu jsme se neviděli a účast k začínající sezoně byla dobrá, a tak sedmnáct soutěžících mohlo vyrazit na plochu. Celkem nám přišlo vypomoci i pár členů z Lánského klubu. I několik diváků a příznivců se dostavilo. Dík Vláďovi Valentovi, že se postaral o veškerou evidenci a vyhodnocení, Lánskému klubu za občerstvení a pohodu v zázemí.

Létání probíhalo v poklidu, modrá obloha a výšky jakých dosahovaly modely, tedy jenom do 300 m, někdy zamotaly hlavu i zkušeným modelářům. Když pak někteří pustily modely daleko po větru, byly problémy s jejich návratem, nebo přistání mimo letiště a tím za 0 bodů.

Čtyřicet  přihlášených modelů vzlétlo, některé modely pouze jedou.

Nejvíce obsazené kategorie CRC-E-400, BRC-E-W, CRC-CLASSIC, NOSTALGIE 60, ALOT i CRC-ATOM, pouze ½ A Texaco a ELOT po dvou soutěžících.

Za zvážení stojí zařadit i další kategorie motorových modelů. Když už se jede z dálky využít na maximum kategorií.

Po vyhlášení výsledků a předání medailí, jsme díky různým sponzorům, losem předali ceny pro soutěžící kteří vydrželi do konce.

   Děkujeme za účast.     Vladímír Valenta a František Brož

Museli jsme upravit ještě výsledky kategorie Electrogumák. Za to se omlouváme především soutěžícím na druhém a třetím místě. Dostanou nové diplomy.

Výsledky ke stažení zde

Foto: František Brož

Ještě rajské galerie Franty Brože a Vládi Valenty