KORESPONDENČNÍ SOUTĚŽ VĚTROŇŮ – PROSINEC

Vážení přátelé,

První kolo naší VELKÉ KORESPONDENČNÍ SOUTĚŽE VĚTROŇŮ je za námi. Velmi mě potěšila účast i doprovodné texty, které jste přidali ke svým výkonům.  Jako první poslali své výsledky kluci z Moravy a to už 2. prosince! Následovalo Mikulášské společné létání Západního okruhu, které zorganizoval Martin Křesadlo, včetně reportáže zveřejněné na našem webu. Pepa Hejsek létal sice sám, ale k pomoci si pozval dva své kamarády – spolužáky. Jeden měřil, druhý vlekal a  tady je úryvek z jeho popisu akce: 

„Protože nemám vhodnou gumu na A2, použil jsem 100 m silonu a jako vlekaře bývalého modeláře a spolužáka, čiperného to staříka. Od doby, kdy jsme vlekali na 50 ti metrech A dvojky uplynulo již více, než 50 let – sranda, co.  No ale nic jsme nerozbili, jen ty výšky mohly být lepší, to byla ale vina pilota, protože vlekař ho kvalitou vleku značně převyšoval.“

Následovalo společné létání ve Středozemi, které jsme také popsali v samostatném příspěvku. Dobré počasí okolo Vánoc využil horal Zdeněk Hanáček v Jeseníku a také druhá polovina naší Žehrovické skupiny Střed, tedy létající rodina Pavla Bačiny a duo Kostečka senior s vnučkou Terezkou. Vláďa má ve výsledkové tabulce nuly, neboť prvním letem rozbil své Balestruccio v poli vedle letiště. Do soutěže se však zapojil a výsledek ho mrzet nemusí, neboť jak je napsáno v propozicích, nejlepší a nejhorší bodový výsledek se škrtá. 

A na závěr mi na Silvestra přišel mail s výsledky od kluků ze Slovenska, čímž naše soutěž dostala punc mezinárodního klání :-). Palovi děkuji. Je aktivním přispěvatelem na webu SAM 119 a věřím, že se přidají i další kamarádi ze Slovenska. 

Na závěr přidávám pár fotek a výsledky prvního kola.  A …leden už je tady!