KORESPONDENČNÍ SOUTĚŽ VĚTROŇŮ – LEDEN

Vážení přátelé,

Čas nejde zastavit a tak jsme odlétali už druhé kolo naší Velké korespondenční soutěže větroňů. A opět to byla parádní akce, i když účastníků bylo v lednu nepatrně méně než v prosinci. A jak to celé proběhlo?

Hned první hezké počasí letošního roku využili kluci z Moravy a se svými Vegami urvali super výsledek, který už v lednu nikdo nepřekonal. Druhý lednový víkend se létalo na Kladně a reportáž z našeho snažení už na našem webu proběhla.

Zdeněk Hanáček létal v Jeseníku o týden později v opravdu mrazivém počasí při -7 stupních celsia a poslal krásnou fotku zimních plání…

Následoval Pepa Hejsek, který poslal následující popis: 

Ahoj Jiří,

minulý čtvrtek 21. ledna jsem odlétal 2. kolo.  Moc mi to nešlo. Předcházející dny pořád hodně foukalo, tak jsem čekal, až přestane. 

Vlekaře jsem instruoval, že musí být připraven dopoledne, protože odpoledne mělo opět foukat.  V deset jsme byli „na letišti“ a pouze mírný vánek, skoro neznatelný.  Ač se vlekař snažil sebevíce, Sluku jsme výše než cca 30 metrů nedostali. Naneštěstí přestalo foukat úplně, tak jsem musel domů pro 80-ti metrový silon a nevhodnou gumu ( 4×4, příliš tvrdá a bylo jí jen asi 14 metrů). Výšky byly lepší, výkony taky, ale stejně vše  za mým očekáváním.

Zbytek dne bylo, oproti předpovědi, úplné bezvětří.

Tak snad příště…

Přikládám dvě fotky. Na první je můj osobní vlekař Vladimír, na druhé je vidět, že jsme létali mezi krávami, byly ve vedlejší ohradě. 

Z fotky je patrné, že vlekař je opravdu zdatný, chtěl bych za patnáct, dvacet let vypadat alespoň z poloviny tak dobře…

Následovala létání západní sekce a na samém konci ledna odlétali kolo kluci ze Slovenska : 

Terén podmočený s početnými kalužami. Ľudo do jednej pristál a model nabral vodnú záťaž. Vid detail trupu. Tešíme sa na februárové kolo.

A jako poslední poslali výsledky Bačinovci, tedy druhá polovina naší žehrovické skupiny „Střed“ a také Zdeněk Sýkora, čekajíc s létáním na parťáka Roberta, který nakonec nelétal ale dělal aspoň časoměřiče… 

Lednové kolo proběhlo parádně. Krásný průřez lednovým počasím napříč Československem :-). Opravdové zimní létání, kdy staré modely dělají při přistání do sněhu brázdy jak za lodí. Zajímavé modely kluků ze „Západu“ i Zdeňkův Vítěz..

Mě se líbilo moc. Snad jste se i vy pobavili a trochu rozptýlili v této divné době.  

Děkuji všem a moc se těším na další kolo!

Jirka Hruška