Korespondenční soutěž větroňů kat OTVR, OTVR A2, Retro, září 2023

Létání v září mívá vždy své kouzlo. Většinou již končí razantní bouřková činnost a počasí je poněkud stabilnější, zatím však ovzduší není ještě nijak skoupé na stoupavé proudy a vytváří jich někdy opravdu mnoho. Někdy však také, z důvodů nám zcela nepochopitelných, si to zkrátka „lehne“, a nám nezbývá než se spokojit s časy dané klouzáním našich modelů. Tak to bylo i v den v polovině měsíce, kdy jsem se s ARC A2 Pjerri konečně rozhoupal k cestě na letiště. Na gumicuku téměř znatelný výtah nahoru spojený s napínáním gumy i při konci vleku, po odpoutání následoval vždy pouze čistý výkluz. Manévrování nad strništěm v nepatrných „nulkách ve výšce 10 až 15 metrů již celkový výsledek nemohlo zachránit.

Jako první napsali kluci z Blatné. Kromě včasného doručení výsledků je potřeba vyzdvihnout jejich perfektně zpracovanou a přehlednou tabulku s výsledky.

Dobrý večer. Ahoj Pepíku, posíláme výsledky 7.kola „Korespondenční soutěže“.Využili jsme příznivé předpovědi počasí a ve dnech 5. a 6. září odlétali sedmé kolo. První den byly zastoupeny kategorie: Petr Loula s Rudochem (A2), Pavel Fořt s Hyperionem (A2) a Stan Stembera s Amigem II (Retro). Počasí velmi příjemných 24 stupňů Celsia a V vítr o síle 2-3 m/s. A dařilo se, Petrův Rudoch i moje Amigo „zobali“ jednoho maxe za druhým a Pavel posunul výkony Hyperiona na další úroveň. Ve středu jsme dolétali ARC (Petr Loula, Stan Stembera), avšak již jsme nezopakovali úspěch z předešlého dne a Schmitter odešel s výkonem lehce pod průměrem (i když… na jeho věk) a Hoverking s výkonem nadprůměrným 🙂 Počasí stejné jako předešlého dne, pouze vítr slabší 1-2 m/s. Těšíme se na poslední kolo. Zdravíme z AMC Blatná.

Krátce po nich létal Zdenda Cinert na pastvinách ve Straškově. Mne k účasti v ten den nepřesvědčil, musel si tedy zajistit měření z kruhu rodinného.

Dnes jsem byl léta na pastvinách ve Vodochody Straškov, v blízkosti letiště Sazená. Bylo nádherné počasí, volal jsem Pepovi Kubešovi ale byl nějaký vyšťavený. Pro mě to byla dnes poslední možnost za září. Vítr byl slabý do 2m/s směr převážně jihovýchod. Teplota kolem 23°C. Termika byla slabá. Létaní od 15hod.

Dále přišel zápis od aktivní party, která se vytvořila kolem Honzy Zelenky z Mělníka.

Zasílám ti výsledky za září. Tentokrát jsem nefotil, protože všechno co nám létá je již známé.

Ve čtvrtek 21.9 jsme odlétali zářijové kolo, jako vždycky teďka dopoledne, protože co by důchodci jinak dělali. Začali jsme v 9,00 hod. na našem letišti v Jelenicích, za mírného větru, který v průběhu se zvedl na 4 m/sec ., a bylo polojasno. Tentokrát jsme vydrželi na letišti až skoro do 12,00 hod.

V Jeseníku si starty rozdělili do dvou dnů.

Ahoj Pepo,

toto kolo korespondenční soutěže jsme odlétali na dvakrát. Poprvé jsme létali v sobotu 9.9. Počasí bych popsal jednoduše – plechové nebe. Vítr variabl do 1m/s, takže výšky z gumicuku bídné, ale i v té bídné výšce se dal zaletět max. Peťa mi to ukázal, jeho Moswey je prostě famózní. Mě se podařil jen jeden.

Retro jsem odlétal v neděli 24.9. Vítr foukal od SZ do 2m/s což je napříč našeho letiště, tak jsem vyrazil na nás oblíbený svah. Akorát na něm byly krávy, tak jsem skončil SZ nudlí, kterou jsem již popisoval. První start lehce přes čtyři minuty. Potom se udělalo cca hodinové okénko kdy nosilo celé nebe. Tak jsem si to užil.

A poslední zápis přišel ze Slovenska od našich kolegů.

Ešte že ste sa ozvali, inak by som zabudol. Teraz som rád, za to prvoseptembrové lietanie. V peknom počasí skorej jesene sme si to fakt užili. Mali sme aj divákov a tiež sa nám podarilo vytiahnuť na plac aj naše rodiny. Jediné čo nám chýbalo, bola termika. Vzduch bol taký pokojný a zrejme aj homogénny, že sa nedal vyprovokovať k vertikálnemu pohybu. A tomu zodpovedajú aj výkony.

Nyní nám zbývá odlétat poslední kolo v říjnu. V tomto měsíci máme naplánované celkem 4 soutěže, první proběhla za dost silného větru 7. 10. v Lipencích, ve dnech 14, 21 a 22. 10. se létá na letišti v Panenském Týnci, kam vás všechny zvu, a předpokládám, že si nejlepší výsledky z těchto soutěží někteří z vás nechají zapsat do hodnocení naší korespondenční soutěže. 

Zdraví vás Pepik Kubeš