Korespondenční soutěž větroňů kat OTVR, OTVR A2, Retro, duben 2023

Tak i průběh měsíce dubna nebyl s ohledem na počasí k létání s historickými větroni příliš příznivý. Takže výsledků dorazilo poněkud méně, a to včetně mojí neúčasti v tomto měsíci.

Navíc, do vyhodnocení tohoto měsíce mi bohužel nečekaně padly komplikace spojené s mým PC, přeci jenom je to pouze krabice z plastů a drátků, a občas si zamane, že je u ní potřeba jakéhosi léčení. Takže se tímto omlouvám všem soutěžícím i dalším čtenářům za delší zpracování dubnového kola.

Jako první napsal v tomto měsíci zápis Miroslav Bílek z Hodonína

Hodonín 9.4.2023 –  neděle velikonoční, odlétal jsem dubnové kolo korespondenční soutěže v čase 13:00-15:00. Počasí 10° C, vítr jižní – jihozápad 1 – 1,6 m/s, zataženo.  Kupodivu termika fungovala i pod mraky úplně skvěle. Časoměřička Hanka naměřila 3 maxima 240 s,  rozlet 906 s.

Letu zdar a historikům zvlášť, s pozdravem Mir. Bílek

Jirka Schieferdecker ze Žatce

Ahoj modeláři, posílám výsledky z dnešní korespondenční soutěže. Dnes, 10.4. jsme odlétali soutěž kategorie ARC A2 v Žatci na letišti Macerka, létali jsme tradičně dva lidé, a to Jan Pidrman s modelem A2 – Expe a Jiří Schieferdecker s novějším modelem NIKÉ A2. Počasí bylo nádherné, vítr tak do 2 m/sec jihovýchod a teplota cca kolem 12 stupňů. Tentokrát jsme létali od 13 hod, konec byl asi ve 14:30 hod. Takže jsme poněkud spěchali, a nalétané časy v tomto měsíci dle toho vypadají.

Ahoj, Jirka Sifi.

Stan Stembera z Blatné.

V sobotu 18. 3. 2023 jsme za AMC Blatná odlétali první kolo Korespondenční soutěže větroňů. Počasí bylo příznivé, vítr SV, 2m/s a od 14. hodiny jsme postupně každý odlétali čtyři starty. Časy jsme si měřili navzájem a jsou zapsané v přiložené tabulce. Akci jsme pojali jako zahájení činnosti „historické sekce“ našeho klubu a již se těšíme na kola následující.

Zdravím za AMC Blatná, Stanley Stembera

Za další týden létali kluci v Mělníku

Ahoj kamarádi,

Tak jsme konečně se rozhoupali a odlétali pro nás l. kolo korespondenční soutěže, sice až teď na konci dubna – 27.4. 2023 odpoledne od 13,30 hod.

 Počasí  nám přálo, hezká termika, vítr mírné nárazy do 4,0 km/hod. teplota 15 stupňů. Ivan Šebánků v posledním startu měl takovou termiku, že se mu nechtělo přistávat,

A kdyby měl maxa i ve druhém a třetím kole tak by určitě vyhrál, protože přistál až na naše naléhání, aby trefil letiště, po 10 minutách.

Snad v květnu bude konečně pořádné počasí, které nám umožní krásné polétání.

Za Modelklub Mělník zdraví Honza Zelenka

A ve stejný den se do soutěže vložil i kralupský Zdeněk Cinert se svým novým modelem „Number 8“. Takový zvláštní větroň s krátkýma ušima a s křídlem na pylonu- připomíná to celé spíše volného motoráka. Ale létá velmi dobře.

Počasí se ke konci měsíce přece je trochu začalo zlepšovat, tak 22. 4. odlétali Zdeněk Hanáček a Petr Hošek

Minulou sobotu jsme odlétali druhé kolo korespondenční soutěže. Chtěli jsme využit dobré sobotní předpovědi počasí. V sobotu ráno kontroluji předpověď a zjišťuji, že vítr má kolem oběda zesilovat. Jsme domluveni na desátou, tak by to mohlo klapnout. Jenomže situace se vyvíjela jinak. Po příjezdu na letiště a nachystání gumicuků a modelů byl vítr akorát jenom nárazy větru zesilovaly. Do půl hodiny zesílil vítr na poctivé 4 m/s, tak létání probíhalo – trefit mezeru v nárazech a stoupák. Termiky bylo dost, ale trefit se, to byl základ.

S pozdravem Zdeněk Hanáček

Jako poslední poslali výsledky jednak Franta Machač

Ahoj Pepiku
jenom ve zkratce.
Asi znovu poslední, ale na spokojenosti s výsledky to nic nemění (aspoň u vnuků). Toto kolo jsme odlítali na dvakrát. Vnuci v pátek k večeru a já dnes v neděli k večeru. V pátek ze začátku foukal JZ vítr okolo 5m/s , na konci 2m/s. Na kroužení to nebylo, ale stačilo prolítat stoupáky a bylo to v pořádku, výsledek na jedničku. Dokázal to Štěpán při rozletu, že se to dá využít v plné míře, osmnáct minut. Jonáš měl trochu smůlu, jeden max mu blbou zatáčkou utekl o fous. Já to lítal dnes k večeru. Vítr 6m/s ze severu. Nic horšího na lítání tady neexistuje. Nalevo před sebou les a hned vedle to žluté svinstvo (řepka). Dokonaleji zavířené ovzduší snad neexistuje. Důležité bylo neodcouvat, to se mi povedlo na jedničku, jinak nic. RETRO zase nic, nějak není čas. F. Machač

a také kolegové ze Slovenska

Dobrý večer.

Zúčastnili sme sa prvej súťaže v sezóne, “ Jarná Nitra“ dňa 22.04.2023. Počasie po nekonečne dlhom zlom období, bolo ako vymaľované. Fotky z akcie je možné vidieť tu:https://photos.app.goo.gl/VqCokGsZXXKfNUdy8  Zdraví Pavel Rábek.

Mimochodem, v Nitře bylo poměrně dost třísek, asi jako v Lánech. Prostě sezóna teprve začala.

Těšíme se na další kolo, tentokrát v květnu.

Váš Pepík Kubeš

Průběžné pořadí si můžete zobrazit na tomto odkazu