KORESPONDENČNÍ SOUTĚŽ VĚTROŇŮ – BŘEZEN

Ahoj všem větroňářům, účastníkům naší Velké korespondenční soutěže, jakožto i ostatním, místním i přespolním :-).

Tak nám skončilo další kolo. V pořadí již čtvrté. Zatím asi nejsložitější měsíc na létání, neboť počasí nebylo nic moc a vládní zákaz opustit obec nám také moc nepomohl. Soutěžení jsem zahájil já se Slukou a potom  jsme zalétali na Kladně ještě jednou ve čtyřech. Už to vypadalo, že účast v březnu bude mizivá. Zbýval týden do konce měsíce a nikdo, kromě kladeňáků nelétal. Nakonec se propadák nekonal, naopak ! Počasí se umoudřilo a toho na poslední chvíli využila většina harcovníků, aby poslala své větroně do vzduchu bojovat o body a nehynoucí slávu :-). Protože, co si budeme namlouvat, tato soutěž je hlavně  o vytrvalosti. Jsem rád, že se po úspěšném zdolání covidu opět zapojil Pepa Hejsek! Další kluci pro změnu onemocněli. Nejsou to přímo účastníci naší soutěže, ale kamarádi modeláři a všem přeji všechno nejlepší a brzké uzdravení! 

Takže jak to v březnu probíhalo? Víceméně všichni létali v posledních pěti dnech měsíce. První kdo mi poslal výsledky byl František Machač. Létali se samokřídlem a Franta postavil a zalétal nový větroň. U samokřídla mě poprosil, abych mu nepřidával koeficient (ono ostatně létá tak dobře, že s přídavkem by asi vždy zvítězilo)… tedy v tabulce únorových výsledků A2 je mírná změna. Františkův nový model je krásný větroň francouzské konstrukce Stratus. Bohužel, nevšiml si, že plánek který použil už je zvětšený oproti originálu, tedy že už nevyhovuje pravidlům.  Nevadí. Má krásný větroň pro radost a soutěž dodatečně odlétal s jiným modelem.

Následoval dopis od Pavla Rábeka. Létali s kamarádem Ĺudovítem tradičně na letišti Močenok a tentokrát se k nim přidal další pilot Peter Priečinský. Pilot do slova a písmene. Ještě si ho pamatuji jako kapitána Airbusu A 310 u ČSA.

Další příspěvek zaslal již zmiňovaný Josef Hejsek. Létal obě kategorie se svým vlekařem – běžcem a Zdeněk Sýkora, který tentokrát porušil tradici posledního soutěžícího v měsíci.  Své výsledky totiž po něm ještě poslali Zdeněk Hanáček a rodinné duo Hloušků ke kterým se, se Slukou, připojil Zdeněk Pucholt. Mladý Jirka Hloušek je se svým Čápem zbytečně dobrý. ( Měli bychom najít nějakou soudružku, která buď odloudí Jirku od modelaření, nebo aspoň na jirkovo letadlo upadne  :-). )

Západní okruh se do soutěže zapojil v neděli a ještě úterý. Tentokrát pouze ve třech – Martin Křesadlo, Jirka Veinfurt a Zdeněk Pašek. Jak mi Martin napsal, nefoukalo, byla zima a výsledky nic moc.  Martinovu reportáž zveřejníme později, až se trochu rozehřeje a pošle nám jí :-).

A úplně na závěr, odpoledne 31.3.2021 létal klan Bačinů, ke kterým se přidal úspěšný gumičkář a trenér Pavla Bačiny v kategorii F1G, Pepa Kubeš. Postavil si anglickou A dvojkou Corsair z roku 1953. Tedy, ono odpoledne se na Dobré sešlo modelářů více, celkem deset lidí  z klubů lmk KŽ a lmk Kladno. létalo se s RESkami, „čtyřstovkami“, elektrickými brusy i historickými větroni, ale nikdo další se do soutěže již nezapojil…  

Tím, že už máme čtyři kola, přidáváme do rubriky „výsledky“ další tabulku, kde  každý může zjistit  jak je na tom v průběžném bodování. Nejlepší a nejhorší výsledek se škrtá – je označen. 

Čekají nás světlé zítřky. Hlavní modelářská sezóna, soutěže, sluníčko. Snad ten covid už  půjde do pr…e a my se začneme opatrně opět scházet na klasických soutěžích. Už mi to schází!

Těším se na vaše dubnové výkony!

Jirka Hruška 🍐

Ještě jsem se rozhodl, že každý měsíc vyhlásím vítězné foto. V březnu u mě zvítězila fotka Michala Kohutiče, který vyfotil, kterak těžky život má nejmladší Bačinovec – Štěpán, který nejenže soutěžil, ale zároveň měl povinnost zapisovače výsledků 🙂

Tak foťte, ať se trochu pobavíme !