Korespondenční Olomouc

Pravděpodobně již tušíte, nebo jste se dověděli, že klasická soutěž v Olomouci nebude.!!!!!!  Proč snad není nutné vysvětlovat. Dění kolem Covidu 19, již zastavilo jiné akce, než jakou je naše modelářské klání.

Teď pro mě nastalo, rozhodování co dál. Téměř všechno bylo nachystáno a propadlo by to v niveč. Ťuknul mě Dalibor Špaček, že když už je to tak daleko, jestli bych to nechtěl uspořádat korespondenčně.  Po chvilce uvažování jsem došel k závěru, asi by to šlo. Vím, že to není to pravé ořechové, ale aspoň takto. Je mi líto vyhodit diplomy, které fakt stojí za to. Chtěl bych tímto poděkovat Petru Maňáskovi za jejich vytištění.

Proto vyhlašuji korespondenční soutěž ve všech kategoriích, které byly plánovány na soutěži v Olomouci. Tyto kategorie jsou Old timer 400, ALOT, ELOT, Electrorubber, NMR a pokud by byl zájem, přidám ještě OTVR. Vím, že počasí už je v tomto období nestálé a den se krátí.  Proto soutěž bude vypsána na celý týden od soboty 17. 10.  do neděle 25.10. 2020. 

Každý může létat podle svých možností. Kdo bude létat více kategorií, může je létat více dní.

Ve všech kategoriích se bude létat na tři lety podle pravidel SAMu(78) a všechny se započítají. Ve větroních bude letů pět a všechny se započítají. Přihlásit se můžete a zaslat výsledky na níže uvedenou adresu.

Snad alespoň takto potěším ty, kteří se těšili na poslední setkání na soutěži v tomto roce. Snad také ty, kteří to do Olomouce mají daleko a nepřijeli by.  Je to také tak trochu důvod si jít zalétat a vypadnout tímto z té negativní reality.  Předání diplomů, nějak provedu, třeba na soutěžích v příštím roce.

Adresa pro přihlášení: machacovi/zavináč/cmail.cz

— a nezapomeňte doma rukavice.