Když se nic neděje – stavíme

V nedávném článku o modelu Looping Jirka Hruška vyzýval ke stavbě nějaké rarity. A protože je čas, kdy kromě korespondenční soutěže větroňů se nic neděje, halová sezóna je odložena a není každý den počasí na létání, tak je asi dobré něco ulepit.

Já osobně tuto dobu řeším psaním článkům, starostí o LMK Kž a přemýšlením, jak posunout webové stránky našeho klubu zase o krůček dál. Ale když už nevím co bych, tak lepím. Když už raritka, tak jsem začal stavbou RESky. Ale ne soutěžní, ale spíše na polétání, někdy až bude čas. Má 3,5 metru a je to takové F3Jéčko.

Synátor Jirka sice létá v korespondenční soutěži s A2 Čápem, jenomže s tím, co jsem postavil já a tak se jednoho dne rozhodl, že si slepí svého. Stavba začala na podzim a velmi rychle postavil výškovku. Pak to celé odložil a před vánoci se k tomu vrátil. To udělal strašně moc práce. Po Novém roce ale opět vše odložil a honí ve škole dobré známky. Takže Čáp opět téměř měsíc spí. Přesto posílám některé fotografie ze stavby.

Jirka Veinfurt inspirován korespondenční soutěží se pustil do A dvojky. Zvolil model A. Serova, který byl uveřejněn tuším v časopisu RC modely 9 v roce 1998. Model překreslil a uveřejnil pan Kroufek, mimochodem bývalý člen klubu LMK Kž. Konstrukce je jednoduchá a účelová. Moc pěkný model. Jen ten rok, který je uveden v časopise nějak nesedí s tím, jak je model navržen. Asi nějaký šotek si zařádil. Podívejte se na fotografie, které Jirka poslal.

K modelu se ještě vrátím formou článku, až se naučím překládat z ruštiny.

Předposlední fotku, kterou dnes zveřejním je flotila P-30 Jardy Drnce. Ten očekává příznivější dobu pro modeláře a doufá, že sezona není odpískaná díky té čínské mrše, co nás žere. Jarda je na sezonu určitě dobře připraven. Fotka není úplně dokonalá, ale zcela dokumentuje jaký arzenál Jarda doma má.

Pepík Kubeš zase v této okurkové sezóně staví parník. Tedy model parníku Davle aby to nebylo tak nadnesené. Umí to skvěle, protože je náturou detailista. Takže se podívejte, jak mu to jde.

Tak stavte, občas létejte a když budete mít něco zajímavého, tak to prosím pošlete a my to ukážeme ostatním, když už se nemůžeme setkat.

Jirka Hloušek