Jarní Lánský historik – výsledky

Tak je po víkendu a my máme za sebou poměrně pestrou sobotu a neděli. Postupně budu informace uvolňovat, jak vybude čas.

První, čemu se z víkendových událostí tedy pověnujeme, je právě v titulku uvedená soutěž. Myslím si, že i přes poměrně značný vítr (ale na ten jsme si již tak trochu zvykli) se počasí řídilo dle meteorologické předpovědi, a trošku umoudřilo. A tak bylo možné odlétat soutěž v plné parádě.

Organizátoři Vláďa Valenta a Franta Brož zapálili tradiční „věčný oheň“, aby bylo možné opékat buřty a více jak desítka závodníků a pomocníků se jala bojovat s větrem a s ostatními záludnostmi tohoto dne.

Ještě chci zmínit, že ve stejném termínu pořádal klub LMK Kamenné Žehrovice na stejném místě třetí, vlastně první ročník vzpomínkové soutěže Memoriál Františka Dvořáka. Tento závod organizoval Vláďa Kostečka. Jakmile dostanu detaily, také se o tom zmíním.

Ale vraťme se k Lánské soutěži. Opékali se buřty, nebo cokoliv co bylo po ruce (na fotce Franta Brož opéká hrábě).

Létalo se v tradičních motorových a elektrických kategoriích. Přijeli pánové z podkrušnohoří a také z Lipenců a pak také samozřejmě z okolí Lán a pak Míra Dvořáček a Sláva Štorek z Litomyšle. Plzeňáky nesmím vynechat. Ještě zmíním, že na soutěž zavítal také bývalý člen LMK Kamenné Žehrovice a SAM95 Libor Dvořák. Trochu jsme zavzpomínali, ostatně, seděli jsme spolu 4 roky v lavici na střední škole.

Ještě zmíním Pepíka Kubeše, který přivezl svůj rychlostní upoutaný model. Byl s ním kdysi 2. na mistrovství republiky. Ostatně, Pepík snad létal všechno, na co si vzpomenete.

Jak to celé dopadlo se můžete podívat zde:

Výsledky můžete stáhnout zde:

Ještě zmíním, že se můžete těšit na video ze soutěže.

Jirka Hloušek a Vláďa Valenta

Zde je rajská galerie Vláďi Valenty