Hledáme plánek MKM-22 Orkán

Kontaktoval nás pan Novák z Kladna. Shání do svého archívu plánky, které v současné době je docela těžké sehnat. Poprosil nás, zda bychom mu nemohli pomoci.

Jirka Hloušek


Rád bych Vás chtěl poprosit o zveřejnění mé prosby o plán modelu MKM-22 ORKÁN konstrukce pana Ladislava Neuberta na webu SAMu 95.Plán vydala fi.M.K.Moučka a nakreslil jej, jak bývalo tehdy zvykem pan Zdeněk Ledvina. Ten plán je takovou mou fata morgánou ale skutečně existuje a jeho obrázky přikládám níže. Popravdě tyto obrázky jsou jediné co jsem z plánu prozatím viděl. Rozložený výkres jsem nikdy neviděl. Budu jako sběratel velmi vděčný za jakoukoliv informaci, kdo by plán mohl poskytnout.

Ještě jen pro jistotu doplním, že TENTO MODEL PROSÍM NEZAMĚNOVAT S MODELEM STEJNÉHO NÁZVU P-505 ORKÁN konstrukce pana ZDENKO STANÍČKA, který shodou okolností pod fi.M.K.Moučka také vyšel.

A pak ještě využiji  možnost, a zeptám se zda by také někdo ze členů SAMu 95 neměl k dispozici scan obálky k výkresu MKM-159 Minerva, ve které byl výkres původně složen. Originál výkres mám ale bohužel obálku ne. Soustředím se totiž na sbírání originálních materiálů vydaných fi.M.K.Moučka.

Děkuji Václav Novák

Já ještě doplním, pokud někdo tyto plánky má a je ochoten udělat kopii, prosím, kontaktujte nás na našem e-mailu.