Hledám model

Nehledám model na neděli aby mi kamarádi záviděli…..

Vážení kolegové a kamarádi,

není novinkou, že na stránkách LMK Kamenné Žehrovice tvořím seznam modelů, které byly produkovány naším klubem respektive jeho členy. Dohledávám konstrukce v různých časopisech. Ono je to více méně hlavně hledání v Leteckém modeláři, Modeláři a Modelář a modely. To byla ta hlavní periodika, kde se konstrukce objevovaly. Pak samozřejmě musíme vzpomenout ještě časopis Aeromodeller, jeho ročenku a Ročenku Franka Zaice.

Občas člověk narazí i na plánky, které byly uvedeny v jiných časopisech. Například zcela náhodou jsem nobjevil v časopisu Flugmodellbau číslo 2 v roce 1956 model XL-56 Radoslava Čížka v reportáži k Budapeštské soutěži v témže roce.

A nyní vám prozradím co mě trápí. Narazil jsem na fragmenty plánků Radoslava Čížka v časopise ABC. Podle fotografií, kde děti drží modely v ruce jde o Martina a Petru Hesslerovi, což odpovídá právě létům devadesátým. Zde na fotografii jsou děti Hesslerovi pro ilustraci.

Modely se pro účely časopisu jmenovaly A, B a C. Zajímavé, že 😊. Po hledání jsem našel na internetu házedlo B a C. Tyto pro ilustraci uvádím.

A ještě to Céčko

Prosím, kdyby někdo měl kopii modelu A, byl bych velmi rád, kdyby mi jej poslat. Případně, ve kterém čísle a ročníku časopisu to je. Na vzkazy můžete využít naší klubovou adresu.

Děkuji za pomoc

Jirka Hloušek, tentokrát jako badatel