Co to vláčí Radoslav Čížek na rameni?

Vážení kolegové a příznivci našeho webu. V srpnovém článku Web v červenci jsem uvedl zimní fotografii Radoslava Čížka. Byl zde na lyžích a nesl na rameni motorový model.

Tento model je MISS-A.

Je to jediná dochovaná fotografie, kterou máme u nás v archivu. V informačních listech č. 20 z roku 1995 byl uveden nejen trojpohled ale i další fotografie. Bohužel fotografie jsou na úrovni stínohry. Kopie nebyly v roce 1995 příliš kvalitní.

Takže se podívejte na tento odkaz. Naleznete zde vyprávění o tom, jak se model narodil a jak létal z pera Radoslava Čížka.

Nyní tato fotografie přibude do Badatelny.

První a v podstatě jediný, kdo se ozval byl Petr Knob. Motorové modely a především ty kabinové má Petr rád. Ostatně, kdo Petra nezná a neviděl nikdy jeho modely, může se podívat na články, které napsal a zveřejnil na stránkách KHMM. Poznáte, že je velice zdatný modelář.

Osobně jsem velmi rád, když se Petr ozve. Občas si vyměníme několik emailů.

Ještě se vrátím k modelu MISS-A. Zde je sken trojpohledu, který nakreslil Radoslav Čížek, Tento sken je mnohem kvalitnější než ten, co je v informačních listech.

Ke stažení zde:

Nalezl jsme jej v hromadě trojpohledů, které Radoslav nakreslil. Dle vyprávění Zdeňka Hesslera, trojpohledy kreslil v obývacím pokoji na konferenčním stolku. Klečel u toho na zemi a tvořil. Originály jsou opravdu  nádherné ale to jsem se již rozplýval v nějakém jiném článku.

Pro dnešek se svým povídáním končím.

Jirka Hloušek

Zdroj archiv LMK Kamenné Žehrovice