WEB v srpnu

Přátelé, kolegové, kamarádi,

Jak ten čas letí. Prázdniny jsou za námi a já píši svůj tradiční report o událostech na našem webu. Původně jsem si myslel, že budu informovat pouze o novinkách, ale protože zájem o statistiky je poměrně veliký, což dokresluje čtivost mých článků, začal jsem psát o tomto tématu pravidelně.

Musím říci, že náš web opravdu nezahálí s je o články zájem. Okurková sezona se nekonala. Hlavní téma minulého měsíce bylo Mistrovství republiky. Takže vítězem naší hitparády jsou fotografie z Holešova.

Velmi se vám líbilo rychlé zpravodajství z Mčr, takže když abstrahuji od odkazů, které jsou tradičně na prvním, respektive druhém místě, tak články o výsledcích a první fotografie ze závodů vás velmi zajímaly. Počet zobrazení našich stránek vystoupal až na hodnotu 3 179 za měsíc, což je opravdu hodně.

Na dalším grafu naleznete návštěvnost, kde je vidět, že právě ve dnech publikování informací jste na web chodili velmi intenzivně.

 Prostě velká událost, velký zájem. Je vidět, že MČR je jednou z největších událostí roku v tomto odvětví.

Mimochodem, na to, publikovat informace o MČR „za čerstva“, přišel Roman Fousek. Již jsme se domlouvali na Memoriálu R. Čížka, ale tam nebyla rychlost internetu taková, aby se daly přenášet fotografie na server webu. Celé to bylo o tom, že já byl na chalupě a Roman soutěžil. S kolegou udělali několik fotografií, ofotografovali výsledkovou listinu a poslali mi to na mail. Zavolali, popsali události, které jsem si rychle zapamatoval a napsal text. Pak se text poladil s Romanem a dalšími a hurá na web. Večer pak již byl článek na webu a vy jste si mohli čerstvé zprávy přečíst.

Poslední věc, kterou vám chci dnes ukázat je to, co naše statistiky umí. Registrují stálé a nové uživatele. Není to samozřejmě dokonalé, ale zde je vidět, jak nám v průběhu času přichází noví čtenáři. Berte to tak, že je to od začátku webu, tudíž jsou tam započtení všichni, kdo na naše stránky kdy vlezl. Je tam ale jeden údaj, který je nejzajímavější, a to doba strávená při čtení informací, počet relací v měsíci na uživatele a počet stránek, které průměrně navštívíte.

Poslední věc kterou mám na srdci, včera jsem udělal drobnou úpravu stránky. Odstranil jsem z našich stránek ten rámeček, který tam byl několik let. Je to jenom drobná úprava designu stránek, aby byly trošku modernější. Co se týká designu, nemíním dělat na webu v současné době žádné revoluce. Ani ve stylu, ani v barvičkách. Myslím si, že můj předchůdce vybral správnou šablonu pro náš web. Je velmi přehledná a jednoduchá. Ostatně pro stránky LMK KŽ jsem použil podobnou šablonu, právě po zkušenostech se SAM95. Myslím si, že na nepřehlednost jsou tady jiní odborníci.

Přeji vám krásné dny babího léta.

Jiří Hloušek admin