WEB v červenci

Mám poslední díl dovolené, odpovídám na SMS posílané z mého zaměstnání a uvědomil jsem si, že mám něco udělat.        

Posledních několik měsíců uvádím shrnutí toho, co se stalo na webu za poslední měsíc. Za měsíc červenec vám to ale dlužím. Protože jsem se věnoval dokončení Badatelny na stránkách LMK Kž a měl jsem dovolenou, nezbyl na to čas. Takže nyní se k uplynulému měsíci vrátím.

Minulý měsíc jsme uvedli 15 článků na našem webu. To je v podstatě průměr. Někdy je to 16, někdy 15 atd. počet se tedy poměrně ustálil, a to je dobře. Utvořil se nám okruh pravidelných přispěvovatelů, což krom mé maličkosti je Jirka Hruška, Roman Fousek, Jirka Veinfurt a nově Martin Hurda. A právě v hitparádě našich příspěvků za červen vyhrál Martin Hurda a jeho článek o modelu Mercurio, který sice vyšel na stránkách KHMM (toť paradox), ale vás hodně zajímal.

Zpravidla, pokud je článek dobrý, máme zobrazení tak od 65 do 90, pokud je článek průměrný, je to zpravidla pod 65 zhlédnutí.

Návštěvnost našich stránek se po měsících ustálila v průměru na 70 denně, Pokud je zajímavý článek umístěn například ráno, ten den se to ihned projeví na návštěvnosti.

Na grafu je vidět, že vás hojně navštívilo web dne 8.7., kdy jsme vzpomněli bratry Malinovi a jejich úspěch s pyloňáky. Článek jsem „pověsil“ na web ráno kolem sedmé hodiny. Tady vidíte, že jsem ranní ptáče a než se vrhnu na práci do zaměstnání, ještě něco udělám na webu. V letních měsících se mi to dařilo pravidelně. Nyní už to tak slavné není.

Ještě jsem se díval, z jakých sociálních sítí k nám uživatelé přistupují. Je zde síť jediná, a to Facebook.

Osobně sociální sítě tohoto typu nemám rád, ale několik uživatelů k nám z ní přichází. Za červenec to bylo 11 stálých uživatelů a 7 nových. A ještě vyjevím jednu statistiku, jde o návštěvy přes odkazy z jiných webů. Vede portál Volný. Někteří uživatelé mají odkazy v e-mailech, a tak k nám přicházejí ze své e-mailové schránky. Takových „proskoků“ je nejvíce. Na druhou stranu, z webů absolutně v červenci vede KHMM.

Co závěrem?

Důležité je, pravidelně zveřejňovat informace, protože to zabezpečuje, aby se k nám čtenáři vraceli. Na druhou stranu, nejde tak o popularitu webu, nemůžeme „konkurovat“ například Idnes.cz, či jiným modelářským webům, to ani není v plánu. Je to především o tom, aby důležité informace byly zveřejněny hned, aby si je přečetlo podstatné množství lidí, které to zajímá a pro které jsou určeny. Na druhém místě je poučení a zábava, což vyplývá i z našich statistik.

Přeji pěkný zbytek prázdnin

Jirka Hloušek jako admin

PS: Je škoda, že se zatím nepodařilo nikomu narazit na informaci, kterou shání pan Šíp o svém otčímovi, respektive jeho dvoutrupém modelu. Ale ty krásné fotografie za shlédnutí rozhodně stojí.