WEB v červenci

Zdravím příznivce a čtenáře našeho webu.

Letos se neustále přesouvám na chalupu a zpět. Nyní jsem opět v Jizerkách a o volných chvílích mezi natíráním oken a dalšími údržbářskými pracemi píši. Ale na druhou stranu, když se dostanu z baráku ven, tak to stojí za to.

V červenci jsme si kromě užívání dovolených a prázdnin, se zabývali především přihlašováním na Mistrovství České republiky. Po vlažném začátku se nám nakonec přihlášky začaly množit téměř geometrickou řadou. Dívali jste se na to, kdo a jaké modely přihlásil do soutěže. K tomu všemu jsme ještě informovali o různých akcích a také jsme uveřejnili  nějaké ty články.

Takže jak vypadá naše hitparáda.

Nejvíce vás zajímal seznam přihlášek na MČR. Ani se vám nedivím, protože je zajímavé vědět, koho na Rané potkáte. S tím jsou spojeny denní návštěvy na našem webu. Graf poskočil, takže pravidelně jsme se dostávali přes sto návštěv denně. A samozřejmě nás navštívili páni hackeři z Čínské lidově demokratické republiky.

To už je taková tradice.

Na stránky jsem doplnil Informační listy. Jsou tam veškerá čísla co vyšla až do konce loňského roku. Tím pádem jsou úplně všechny. Když jsem to dělal, nostalgicky jsem prohlížel některá čísla. Myslím, že čísla, která dělal Radoslav Čížek byla pro tehdejší členy velkým přínosem. Spousta informací, vyprávění, protože Radoslav „byl u toho“. Pak Radoslav již byl nemocný a ztrácel energii, pomáhal Jirka Balej, který to pak celé převzal a nesl štafetu. Dělal to ve stejném stylu jako Radoslav, ale už to nebylo ono. Prostě, „nebyl u toho“. Již tomu chyběla ta vyprávění, informace z ostatních časopisů, původní fotky. Mimochodem, Radoslav rozstříhal fotky ze svého archivu a použil do čísel IL. Tím pádem jsme o spoustu fotek přišli.

S příchodem Petra Valtery se Informační listy posunuly graficky a technologicky. Petr používal již PC, sazbu měl šabloně ve Wordu. IL začaly být pěkně upravené. Byl více informativní co se týká toho, co se dělo právě teď, historie trochu chyběla. Bojoval s tím, že mu nikdo články v podstatě neposílá, byl na to sám.

 Poslední, kdo IL vydával a přidal se tak ke statečným mužům, byl Pavel Bačina. Grafika byla mírně upravena, Pavel je šikovný. Protože ale není ani badatel, ani novinář, neměl co do časopisu dávat. Nikdo mu nic neposlal. Do IL tedy převáděl příspěvky z WEBu. Mě se poslední čísla líbila, byl to takový výběr, (chceteli anglicky digest) z webu. Taková archivace – jistota, zafixování toho neposedného prostředí na internetu.

Ale čas běží dál, takže web listy převálcoval – zatím. Byl jsem několik let zastánce toho, IL již nevydávat. Ale když listy skončily (zatím neoficiálně), tak je mi to nakonec trochu líto. Ale já osobně IL dělat nechci. To už bych se z toho zbláznil. Speciálně nyní, kdy dělám pokladnu, web, Mčr a výstavu. A to opravdu nejde. Chci si zabádat v historii, něco postavit, polétat, starat se o LMK KŽ. To už bych nic z toho nedělal pořádně.

Ale vraťme se k webu, přibylo nové téma, retro RC modely. Zatím jsem vydal první dva články na toto téma. Je to určitě zajímavý kus historie a budeme se k němu ještě několikrát vracet.

A co nás ještě tento měsíc čeká. Tak určitě informace a reportáže k Mčr, tento měsíc je to především o tomto tématu.

Loučím se ještě jednou fotografií z Jizerek. Toto jsou Albrechtice. Takto vypadají malebně, ale když je projdete, zjistíte, že tady také již vítězí komerce, stejně jako v Bedřichově či Harrachově.  

Mějte se pěkně

Jirka Hloušek jako Admin