Volné modely 17. 9. 2017, Kladno

V neděli 17.9. 2017 se na letišti Velká Dobrá konala tradiční podzimní soutěž historických volných modelů pořádaná Leteckým modelářským klubem 215 Kladno. Účastníky přivítalo bezvětří a řídká přízemní mlha, která se pod prvními paprsky slunce záhy rozpustila. Bezvětří se sice přeměnilo v mírný vánek ale i tak byly první starty větroňů téměř nemožné. Někteří borci použili ke startu kladku. Začínající termiky využili motoráři a jako první odlétali své lety. Díky mírnému vánku, modely přistávaly na letišti, víceméně kousek od místa jejich vzletu. Před polednem vítr a termika mírně zesílily, takže začaly přibývat maxima a trošku se prodloužily cesty s modely zpět na start. 
V půl jedné bylo vše odlétáno. Větroně, gumáky i motoráky. Krásné lety přímo nad hlavou si všichni užili. Počasí jak stvořené pro volný let! 
Poděkování patří hlavně panu Modrovi za organizaci akce, ale též účastníkům. Je evidentní, že tento druh sportu/zábavy je již na „dokluzu“, proto je potřeba užít si jakékoli příležitosti na společné polétání. 

Jiří Hruška Fotogalerie ze soutěže, fotil, jako obvykle Michal Kohutič