Sobotní korespondenční rychlovka

Tak jsme odlétali květnové kolo! Teda moje maličkost, junior a Zdeněk. V podstatě pro mě to bylo tak trochu drama. Asi se ptáte proč. Celý měsíc jsme zápasil s bolestí zubů. Ještě sice nemám dobojováno, ale je to tak dobré, že jsme mohli vyrazit na letiště. Tedy pozdě, ale přece.

Kluci Hruškovi odlétali své kolo v pátek odpoledne společně Pepíkem Kubešem a Michalem Kohutičem. My jsme vyrazili na letiště v sobotu 29.5.2021 , tedy Zdeněk Pucholt, moje maličkost a Jirka junior. Předpověď na dopoledne byla celkem příznivá, očekávalo se sílení větru až na 4 metry, ale když si člověk přivstane, stihne to odlétat ještě před deštěm.

A tak se také stalo. Nejlépe to zase šlo Jirkovi juniorovi, který udělal tři maxe, takže nás bezpečně pobil. My se Zdeňkem jsme zápasili se sílícím větrem ale každý udělal alespoň jedno maximum. Takže jsme se nemuseli až tak stydět, za naše výkony.

Z letiště jsme odjeli v půl jedenácté a za necelých třicet minut již pršelo. Jsme rádi, že jsme to stihli.

Škoda, že nedošlo k vyzkoušení Zdeňkova retro stroje. Má sice laminátový trup, ale i tak by to byl určitě zážitek, vidět takový stroj létat. Tak až bude stabilnější počasí, dostane po 40 letech šanci, se opět podívat, jak vypadá letiště z výšky.

Mějte se pěkně

Jirka Hloušek