Pravidelné slovo prezidenta

Dobrý den všem,

v prosinci jsem vám slíbil, že ode mě každé dva měsíce dostanete informaci o dění v našem klubu. Zdálo by se, že přes zimu se neděje celkem nic, ale opak je pravdou. Nové vedení klubu má v těchto týdnech plné ruce práce s přípravou soutěžní sezóny, hlavně s MČR historických modelů. Zaměřili jsme se hlavně na získání dostatečných financí, neboť veškerá soutěžní činnost něco stojí, a z členských příspěvků nejsme schopni uspořádat ani MČR, ani MRČ.

Již v prosinci jsem se byl představit starostce Kamenných Žehrovic. Obec Kamenné Žehrovice je stabilním přispěvatelem do klubové pokladny a doposud výborná spolupráce je základ i do budoucna. Vzhledem k naší pořadatelské povinnosti MČR jsme požádali na rok 2019 o navýšení dotace. Na schválení čekáme. To ale zdaleka nestačí. Proto, jak víte, jsme oslovili naše členy, aby využily svých kontaktů a zprostředkovali případné sponzory. Děkuji všem, kteří tak učinili a kteří se o to ještě pokusí. Díky těmto aktivitám a současně díky tomu, že máme klubový bankovní účet a využíváme přidělené IČO, jsme schopni standardní cestou získat tolik potřebné finance. Ostatně rozrůstající se počet sponzorů na logu MČR je toho příkladem.

Náš klubový web je hlavní pojítko mezi členy klubu a zároveň i naší vizitkou. Diskuse k příspěvkům je v pořádku. Historie není černobílá, a jak bylo vidět na článku Honzy Kypty, je stále živá. Děkuji všem, kteří se k tomuto problému vyjádřili na náš klubový mail pilotsam@seznam.cz. Můžete se také s čímkoli obrátit přímo na členy vedení klubu, kontakty na nás jsou uvedeny na webu.

Za pár týdnů začneme létat, soutěžit, setkávat se na letišti. Nezapomínejte na to, že jde pouze o zábavu, která bez fair play nemá smysl.

Jiří Hruška, prezident SAM 95 Bohemia