PODZIMNÍ LÁNSKÝ HISTORIK – VÝSLEDKY

V sobotu 5. 9. proběhla na letišti v Lánech oblíbenná soutěž Podzimní Lánský Historik. Pořadatelské duo Valenta / Brož vystřídalo pro tentokrát duo Hruška / Hloušek.  Kluci z Lán  nám  nabídli, abysme tuto soutěž pořádali a tak jsme se toho ujali :-). Musím řici, že organizace jakékoli i jednodenní soutěže zabere  spoustu času, ale myslím, že poctivá příprava  se vždy vyplatí.  Takže jsme se v sobotu ráno sešli na Lánském letišti. Já auto naložené párky, pivem, kávou, diplomy…  po osmé začali přijíždět první soutěžící. Přijelo jich více než dvacet s více než padesáti modely. Díky přihláškám proběhla prezentace rychle a přibližně ve čtvrt na deset začaly soutěžní lety. Z osmi vypsaných kategorií se nesoutěžilo pouze v jedné – NMR 2,5. 

Předpověď zněla na zesilující vítr a tak všichni soutěžící dostali doporučení, aby své lety odlétali co nejdříve. Bylo krásné, slunečné počasí. Vítr ale opravdu zesiloval. Toho využili někteří soutěžící a létali nad návětrným svahem. Letiště leželo v úplavu tohoto svahu a tak byl vzduch u země dost turbulentní a nebylo snadné se do správné pozice nad svahem dostat. Zaznamenali jsme několik rozbitých i ztracených  modelů, ale spíše vlivem techniky, než díky počasí. 

Před druhou hodinou odpoledne se vítr utišil a poté se spustil déšť. To už jsme ale měli vše dolétáno. Vyhlášení výsledků proběhlo v suchu, pod střechou a než jsme rozdali diplomy, medaile a vylosovali věcné ceny, bylo po dešti.  Okolo třetí hodiny se všichni rozjeli do svých domovů.

Chci poděkovat všem, kteří se přihlásili a přijeli, někteři opravdu z daleka! 👍  Dále děkuji klukům z modelářského klubu Lány za pomoc s měřením, poskytnutý azyl a možnost tuto soutěž na jejich letišti uspořádat. A můj hlavní dík patří sponzorům, tedy modelářskému obchodu Pecka modelář za věcné ceny a obci Kamenné Žehrovice za finanční podporu naší činnosti.

Doufám, že byli všichni spokojení a těším se na setkání na některé z dalších akcí našeho klubu SAM 95 Bohemia. 😊

Jiří Hruška