Několik hýbacích obrázků

Vážení kolegové a příznivci našeho webu,

nikdy se snad nenajde chvíle, kdy bych se osobně nudil. Ale občas člověk musí vypnout, protože mozek také potřebuje odpočívat. Takže jsem poměrně nedávno relaxoval a podíval jsem se na platformu Youtube. Nyní se s vámi podělím o to, co jsem tam našel.

Protože větroně jsou u mě na prvním místě, a to jak malé tak velké, nalezl jsem pěkné video z Medlánek. Jistě víte, že je zde známé letiště, kde jsou i opravárenské dílny. Kdo létal, určitě někdy letěl nějakým tím Orlíkem, opraveným právě v Medlánkách. Po opravě, tuším, měly kromě oranžového nástřiku části nastříkané takovou, takovou…tyrkysovou? Barvou.

Každá rok se zde děje akce po názvem Oldtimer víkend. Tak se na jeden z nich podívejte.

Odkaz na video

Než se dostaneme k druhému videu, které je také zajímavé, zastavím se u těch Orlíků, ty se generálkovaly i na Rané a to v sedmdesátých letech.

Orlíci tam dostávali krásně barevné kabátky. V podobných retro barvách jeden ranský Orlík létá. Na těch fotkách vidíte ještě budovy před stavebními úpravami, jaké znáte ze současnosti. Na jednom snímku je parašutistická věž, která je již odstraněna. Vedle věže ještě stával starý ruský kombajn SK3, na který jsem si chodil hrát. Vedle pak v křoví ležely trupy od dvou odstavených Brigadýrů, jeden byl v agro provedení. 

Ještě tři fotky slavné 5511, Jirka Hruška jí zná velmi dobře 😊

Pan Jiří Leník mi říkal, že původní barvy byly dodávané z Itálie. Bohužel na slunci jim to příliš nesvědčilo, a časem se sytost barev ztrácela, barva degradovala. Když už jsme u Jiřího Leníka, to další video je takový jeho medailon. Tak se na něj podívejte.

Jirka Hloušek

Foto: Archív Aeroklubu Raná, Jirka Hloušek