Nedělní 3. kolo Sluka Cupu

V neděli 13.9.2020 krom soutěže volných historických modelů se konal letošní první Sluka Cup. Tento závod se svými specifickými pravidly získává čím dál tím větší popularitu. Pavel Holzl se při prvním ročníku nenechal otrávit maličkou účastí a vytrval, takže časem si tento závod získal skupinu příznivců.

Modely startují na krátkém gumickuku a dosahují výšky jako při tažení na 50 metrové šňůře, kde je 10 metrů guma max. průměr 4 mm a 40 metrů vlasce. Tomu odpovídají maxima – Sluka 120, A2 150 a Vosa 90. Vosu jsem na tomto závodě nikdy neviděl.

Mnozí tradiční závodníci tentokrát vynechali, protože se v sobotu zúčastnili Memoriálu Jardy Macháčka v Lipencích, či jako Romana Fouska zlákaly lodičky v Příbrami a Hruškovi byli také na svých soukromých aktivitách. Takže tentokrát se zúčastnilo 5 závodníků se Slukou, z toho tři junioři a v kategorii A2 to bylo také šest závodníků, z toho jeden junior a pěti dospěláků.

Létalo se za proměnlivého větru, který se neustále točil, za poměrně vysokých teplot a s občasnými bublinami teplého vzduchu.

Musím zmínit Žehrovickou účast, protože ta byla opravdu hojná. V kategorii Sluka jsme měli tři juniory, Radka Bačinu, jeho bratra Štěpána a novice v RC modelech Marka Dovháňuka, který sbíral první zkušenosti. V kategorii A2 obsadil tuto soutěž náš rodinný tandem Jiří a Jiří Hloušek, doplnil nás Vláďa Kostečka. Nás Žehrovské ještě doplnil v obou kategoriích Zdeněk Pucholt (Sluka II a Saturn B), Miroslav Vaněk (Sluka II a Mira) a Martin Křesadlo (Sup).

Soutěž vypukla po deváté a létalo se dle toho, kdo zrovna uznal za vhodné. Osobně jsme Pavlovi Holzlovi ještě pomáhal s měřením a Pavel Bačina společně s Vláďou Kostečkou a Zdeňkem Pucholtem zajistili přínos praporku od gumicuku.

Létalo se jak se stoupáky, kdy především junioři Jirka Hloušek a Radek Bačina létaly krásné časy. K nim se občas přidal Vláďa Kostečka jako zkušený bard a Štěpán Bačina. Ostatní tak trochu paběrkovali.

Během závodu Míra Vaněk a Zdeňek Pucholt přišli o své Sluky, ale závod v A2 dolétali. Nebyly to jediné trosky tohoto dne. V soutěži volných modelů jsem viděl, jak model Jardy Drnce „vzpažil“ na vleku. Na dálku jsem model nepoznal, ale Jardu ano.

Jak to celé dopadlo? Ještě sice nemáme oficiální výsledky, ale mohu prozradit, že pro Žehrovské barvy velmi dobře.

V kategorii Sluka se na prvním místě umístil Radek Bačina, druhý byl jeho bratr Štěpán Bačina a třetí Marek Dovháňuk, který nic nerozbil a soutěž dokončil. S jeho otcem byli velmi nadšení, že to tak dopadlo.

V kategorii A2 zvítězil Jiří Hloušek mladší s Čápem, druhý byl Vladimír Kostečka s Adebarem a třetí Jiří Hloušek starší se Saturnem.

Děkujeme Pavlovi Holzlovi za organizaci pěkné soutěže. Další soutěž Sluka Cupu je 10.10.2020. Propozice budou zveřejněny na Kladenském webu a také rozeslány e-mailem.

Jirka Hloušek