ME DEN PO DNI – 4

Třetí soutěžní den proběhl  v české režiji. Včera večer jsme se šetřili a tak jsme dnes nastoupili v plné síle. Létat se začalo hned od rána. Počasí bylo příznivé, slunečno a slabý vítr celý den. Vyplatilo se létat hned ráno. Později se ovzduší přehřálo a stoupáky byly, …no spíše nebyly.  Ráno se zranil Slávek Štorek. Při seřizování svého NMR mu vrtule rozsekla ruku v předloktí a tak jsme byli svědky zásahu rychlé záchranné služby. Po příjezdu z nemocnice se ale ještě stačil zapojit do bojů a vyplatilo se!

Dnes se létalo NMR, 1/2 TEXACO a E 400.  Kategorii NMR někteří borci využili k ladění svých motorů na zítřejší kategorii OTMR A a tak se kromě žhavíků objevily i ve startovním poli i benzínové motory s jiskřivou svíčkou.

V kategorii NMR zvítězil  Slávek Štorek, který i přes své zranění odlétal celý soutěžní den.

Kategorii E 400 vyhrál náš Josef Hejsek! Byť z počátku myslel, že ani nebude na bedně.

Vítězství v kategorii 1/2 Texaco  připadlo rumunskému reprezentantovi, zbylá místa obsadili opět češi!  Máme v soutěži národů již tolik bodů, že se zítra budou jen těžko dohánět.

Včera i dnes se na nás přijeli podívat spřátelení modeláři. Včera Pepa Kubeš s Frantou a Vláďou z Lán. Dnes to byl Martin Hurda se synem. Je jen škoda že nezasoutěžili a že soutěžících z našeho klubu zde není mnoho.

Zítra nás čekají velké motoráky a ALOT, tak nám držte palce!