ME DEN PO DNI – 3

Tak máme za sebou další soutěžní den. Včera náš klubový přístřešek zažil párty generálku. Zahnáni bouřkou a touhou popít a pojíst něco dobrého, sešli jsme se nejdříve v českém a posléze v československém obsazení, pili, jedli, kouřili, hráli na kytary a zpívali až do pozdních nočních hodin. Ráno bylo opravdu krušné, aspoň pro mně.
Od rána silně foukalo a tak jsme se na ranním brífinku dozvěděli, že se letový program posouvá až do šesti hodin, neboť vítr se má okolo čtvrté odpoledne uklidňovat. A tak jediné letadlo, které dopoledne létalo nad letištěm byl King Air zalétávající ILS v nedaleké Náměšti. Kluci o nás věděli a poslali mi fotku jak dozorují naše letiště z vrchu..

My s Honzou jsme se vypravili do nedalekého Moravského Krumlova shlédnout Slovanskou Epopej od Alfonse Muchy a byla to dobrá volba.

Okolo druhé začali první nedočkavci, hlavně ti kteří dnes létali s více modely, zkoušet štěstí ve větrné ruletě. Létaly se kategorie ELECTRORUBBER, NMR 2,5 a ELOT.  Ve tři hodiny se vítr, přesně dle předpovědi začal zklidňovat a už létali všichni. Kdo si počkal, udělal dobře. Nakonec vše dospělo do rozletu. 10 Elektrogumáků a 8 ELOTů. Nejdříve se rozlétávaly ELOTy. Zvítězil slovenský reprezentant.

Poté následovaly Elektrogumáci. Rozlet trval více než 11 minut a vyhrál opět slovenský borec.

NMR 2,5 vyhrál náš Gustav Bulín!

Drobnou epizodou byl neoficiální protest rumunské reprezentace na používání motoru vítězem během rozletu Elektrogumáků. To je bohužel u elektrokategorií neprokazatelné, obzvlášt, když nejsou stanoveni oficiální časoměřiči.

Jirka Hruška