ME DEN PO DNI -2

Tak dnes jsme začali soutěžit. Pro některé bylo ráno trochu krušné, protože jsme se už opravdu dlouho neviděli. 🙂 Brífink byl přesně v devět a létat se začalo od půl desáté.

Soutěžilo se v kategoriích OTVR, AB OTMR a CLASSIC TEXACO.  Zdejší areál je rozdělen na modelářskou a aeroklubovou část. Větroně létaly z travnatého aeroklubového pásu a motoráci startovali z asfaltové, modelářské, ranveje.  Foukal boční vítr a tak o zamotané gumicuky a padáčky na střeše hangáru nebyla nouze. Ale nebyla to žádná tragédie. Počasí krásné, ale stoupáky nic moc.

Po poledni se přihnala fronta doprovázená bouřkou. Před ní se změnil vítr a tak jsme měnili směr startu. Ve tři už jsme zase létali. Tedy někteří. Většina soutěžících stihla větroně odlétat před bouřkou.  Do rozletu se dostalo celkem pět soutěžících.  Náš Roman Fousek skončil nakonec třetí, první dvě místa obsadili kluci ze Slovenska. Všechny modely na bedně byly Čížkovy konstrukce.

Kategorie AB OTMR je v Čechách oblíbená. Zvítězil Petr Hošek a druhé místo zůstalo také v Čechách.

Bedna v kategorii Classic Texaco dopadla v čistě českém obsazení. Vyhrál Slávek Štorek. Nutno ovšem přiznat, že se létalo podle českých pravidel a tak na to naši konkurenti nebyli moc připraveni. Tato kategorie není oficiální a výsledky se nezapočítávají do celkových výsledků.

Před osmou večer přišla další bouřka. Tu už jsme strávili v našem klubovém přístřešku u kladenského piva a čtyřletého Myslivce. 🙂

Tak zase zítra!

Jirka Hruška