MČR FINÁLNÍ INFORMACE PRO SOUTĚŽÍCÍ

Vážení účastníci Mistrovství ČR 2021

K dnešnímu dni jsme definitivně uzavřeli startovní pole letošního MČR historických modelů. Celkem je řádně přihlášených 231 modelů! To je úctyhodné číslo a potvrzuje, že myšlenka modelů v originální velikosti a starty ze země u většiny kategorií, je většině z vás blízká. Zkontrolujte si prosím jestli máte v seznamu modelů vše v pořádku. Startovní karty budou připraveny podle tohoto seznamu.  Budeme létat všechny RC kategorie a tři kategorie volných modelů. Po dlouhé době se bude létat kategorie volných historických motoráku, na tu se opravdu těším.

Na sobotní večerní  30minutku pořádanou Martinem Hurdou není třeba se přihlašovat a účastnit se může každý příchozí. Bude se tedy létat určitě, bez ohledu na počet účastníků. Tato akce není oficiální soutěž MČR. Také startovné za 30minutku,  které někteří již zaplatili bude vráceno zpět na vaše účty, stejně jako startovné za volné kategorie, kde se nepřihlásil dostatečný počet soutěžících.

Rozdělení kategorií po jednotlivých dnech zůstává stejné tak jak bylo zveřejněné v prvotní informaci.

Velký počet modelů v jednotlivých dnech bude vyžadovat ukázněnost a trpělivost soutěžících.

Větroně budou létat na 4 kola. Volné modely v pátek pouze dopoledne.  Ostatní kategorie budou létat na dvě kola po dvou startech, vždy dva starty před polední pauzou a dva starty odpoledne. Výjimkou je kategorie Texaco Classic, kde se počítá jen jeden nejdelší start. Tu bude možné létat bez omezení. Samozřejmě start mimo polední pauzu. Na soutěži budou časy měřit pouze oficiální časoměřiči. Není možné mít tolik časoměřičů kolik je soutěžících.

Buďte ohleduplní k ostatním soutěžícím i časoměřičům.

  • Oficiální zahájení soutěže a první brífink proběhne v pátek v 9:00.
  • Každý další soutěžní den zahájíme brífinkem v 9:00.
  • Uzávěrka prezencí každý den nejpozději v 8:45.

Vzhledem k velkému počtu účastníků je lepší volba přijet a provést prezenci večer den předem. Plošné přejímky modelů, vzhledem k vysokému počtu přihlášených modelů nebudou. Samozřejmě kromě kategorií, kde je palivo závislé na hmotnosti, a také budou váženy modely kategorií s předepsanou minimální hmotností –  OTVR A2, E 400 a to jak před, tak v průběhu soutěže. Tolerance pro rozměry je 3%. Každý účastník je povinen při požádání organizátorem předložit stavební dokumentaci – plánek v minimální velikosti A4 s jasně okótovanými rozměry.

Organizátoři se budou zabývat pouze oficiálními protesty. Rád bych abyste tento nástroj začali používat, chceme-li se v autentičnosti modelů posunout o kus dál.  Každé startoviště bude mít vedoucího startu, který bude zodpovědný za bezpečnost provozu a jehož pokyny musí všichni dodržovat. Bude také měřit časy. Vedoucí startu bude též provádět případné kontroly modelů a bude mít pravomoc diskvalifikovat soutěžícího při porušení pravidel bezpečnosti, nebo opakovaném narušení bezletových zón. Vedoucí startu bude jediný soutěžící, který bude moci měřit čas ostatním soutěžícím.

Na letišti bude fungovat bufet, minimálně od páteční snídaně do nedělního oběda včetně večerů. Ceny rozumné, vařené obědy na objednání vždy ráno, před brífingem, občerstvení po celý den. V sobotu večer koncert v hangáru, možná i letecká show.

Prosím, přijeďte s předstihem a vezměte sebou dobrou náladu!

A ještě o jednu věc vás žádám. Jako důkaz ohleduplnosti k ostatním soutěžícím přivezte též potvrzení o ukončeném očkování, prodělané nemoci, nebo platný negativní pcr test.  Je to stejné, jako kdyby jste byli v kempu, nebo šli do hospody.

Děkuji a těšíme se na viděnou na Rané!


Jiří Hruška, ředitel soutěže

Přehled létaných kategorií

Finální přehled přihlášek