Gumy, Gumy, Gumy, Gumy

Minulý týden se na kladenském letišti odehrála neobvyklá akce. Testovali jsme gumicuky nakoupené jak soukromě, tak pro  soutěže klubu.  Celkem jsme měli k dispozici 6 vzorků. Staré dobré, modrou a červenou a koupené gumy z Ebay. Moje tři gumy průřezů 3×5, 4×6 a 5×7 mm a nové klubové průřezů 4×6, 6×9 a 6×10 mm. Nejdříve jsme vytýčili bázi 20 m, abychom mohli naměřit správnou délku gumy. Od ní jsme naměřili dalších 70 m, tedy délku o kterou se při soutěži napne gumicuk (20m gumy plus 80m šňůry napnuté celkem  na 170m).

Naměřené hodnoty jsou zapsané níže. Včetně orientačních cen za 20m gumy. Je zajímavé, že všechny moje tenké gumy táhly téměr stejně. Přisuzuji to většímu opotřebení některých mých silnějších průřezů.

3x5mm  moje 14$                       2 kg

5x7mm  moje 19$                        2 kg

4x6mm moje  (červená) 16$.     2  kg 

4x6mm klubová (ekvivalent červená) 16$       2,5 kg

6×9 mm klubová (ekvivalent modrá) 31 $.      5,5 kg

6×10 mm klubová (ekvivalent černá) 44 $.     7,4 kg

Stará červená  tah 2,5 kg

Stará modrá     tah 4,3 kg

 Měření a současné používání nových silikonových gum nám ukázalo, že lze najít náhradu za dosluhující barevné gumy (současné gumy mají všechny stejnou; tělovou; barvu). Nicméně kvalita, trvanlivost a hlavně komfort jednoho kusu gumicuku jsou asi pryč. Zaznamenali jsme rozdíl i mezi jednotlivými, „stejnými“, průřezy gum.

Tento článek vzniknul tak trochu na zakázku. Několik kolegů nás poprosilo o sumář, podle kterého by si mohli vybrat gumu na nový gumicuk. A jelikož se občas jedná i o pány, kteří neumí nakoupit přes internet, poprosili nás abychom jim jimi vybranou gumu koupili. Byl jsem požádán, abych udělal dobrý skutek a případným zájemcům gumu objednal. Kdo tedy máte zájem, a nejste schopni si gumu objednat napište na náš klubový mail co byste chtěli a my se s vámi domluvíme na ostatním.  Budu objednávat na jeden gumicuk 23m gumy. Gumicuk bude pravděpodobně z více dílů – nutno svázat a ke každé jednotlivé objednávce připočtěte 5$ poštovné.

Jiří Hruška