EUROPEAN SAM RC CHAMPIONSHIP 2018

Vážení přátelé historických modelů!

Těsně před vánočními svátky obdrželi členové Evropského výboru oficiální pozvánku a první informace o uspořádání XVI. SAM RC Mistrovství Evropy od maďarského pořadatele – prezidenta maďarského SAM 5:

SAM 5 Maďarsko zve všechny evropské a americké členy SAM na XVI. Mistrovství Evropy historických RC modelů. Místo soutěže je Maďarsko, Jakabszállás, termín 24. – 29. VI. 2018.

Hlavním organizátorem je Budapešťské sdružení modelářských sportů (BPMS) a jeho předseda László Török.

Úředním jazykem bude maďarština a angličtina.

Informace najdete na oficiální stránce XVI.ME SAM RC 2018: www.bpmse.hu/wp

Termín předběžné registrace prostřednictvím výše uvedených internetových stránek je 31.leden 2018. Každý obdrží potvrzení úspěšné registrace.

… pokud kliknete na tento odkaz, najdete přímo registrační formulář:

 https://bpmse.hu/wp/european-sam-rc-championship-2018/european-sam-rc-championship-registering-form/

Termín uzávěrky závěrečné registrace je 15. květen 2018. Přihlášky a přesný program budou zveřejněny v 2. výzvě. Vstupní poplatek je 10 EUR za model.

Ubytování:

Informace o ubytování na letišti naleznete na adrese:

www.aerohotel.hu

K dispozici je možnost kempování, karavanů a parkování motorových vozidel. Ceny naleznete v položce menu „Ubytování“ (szálláshelyek). Rezervace a otázky ohledně ubytování můžete zaslat a vybavit si na e-mailové adrese info@aerohotel.hu

Pořadatelé nemohou pomoci při rezervaci ubytování, rezervaci si musí zajistit každý sám.

Novinky:

Budou odzkoušené dvě nové kategorie:

Classic Texaco

Electic Glider (OTVR) (elektrovětroň)

Pravidla obou kategorií najdete v položce „Pravidla“ (SAM2018 / szabályok / Rules).

Odměňování nejúspěšnějších:

V každé kategorii udělíme soutěžícím ceny za 1. – 3. místo.

Vítězi kategorie Classic Texaco daruje Edward B. Hamler (USA) speciální cenu – motor Anderson Spitfire.

Udělíme i cenu pro celkového vítěze „Grand Champion“, podle obvyklých pravidel. Výsledky budou sečteny z jednotlivých umístění na 1. – 3. místě. První místo 3 body, druhé 2 body, třetí 1 bod. Kdo získá nejvíce bodů, je celkový vítěz.

Vyhlásíme i týmovou soutěž mezi zúčastněnými státy. První tři vítězné týmy dostanou diplom. Výsledky jsou sečteny z umístění na 1. – 3. místě v jednotlivých kategoriích podle národností. První místo 3 body, druhé 2 body, třetí 1 bod. Tým, který získá nejvíce bodů, je první.

Technické prohlídky:

Oznamujeme provedení kontroly modelů předem, aby nikdo nebyl překvapen při soutěži.

Každý soutěžící musí předložit originální výkres svého modelu. Měl by také obsahovat dokument, který určuje věk modelu (datum vzniku). Zvětšené modely musí doložit také výkres samotného zvětšeného modelu. Samozřejmě ani model byste si neměli zapomenout doma… .

Během všech soutěžních dní budou pracovat dvě technické komise, s maďarskými odborníky a s anglicky mluvícími pomocníky. Vedoucí představitelé jednotlivých států se mohou kdykoliv zúčastnit kterékoliv kontroly jako pozorovatelé, ale není to povinné. Soutěžící si může dát kdykoliv, i během dne, zkontrolovat svůj model v kategorii, která se v ten den létá.

Technická kontrola není povinná, ale ve finále (rozlétávání, fly-off) nemůže startovat model, který nepodstoupil zkoušku – kontrolu, o které dostanete doklad/potvrzení. Po finále (fly-off) už nebude žádná technická kontrola, ale rozhodčí mohou zkontrolovat, zda se model nezměnil. Pokud v některé kategorii nebude rozlétání (fly-off), nejlepší tři soutěžící musí předložit výsledky kontroly. Bez tohoto dokladu bude soutěžící vyloučen.

V technické kontrole budeme ověřovat následující parametry:

– rozpětí, hloubka křídla, délka trupu, rozpětí výškovky, hloubka výškovky, tvar trupu

– hmotnost, plošné zatížení

– tolerance je ve všech případech ± 2%

– kapacita nádrže Texaco a Original Texaco

– typ motoru u kategorie Old Timer 400 a Electrorubber.

– členové technické kontrolní komise mají právo podívat se a zkontrolovat i cokoli jiného, ​​ale naším cílem je jednoduchá, rychlá a důkladná kontrola.

Kontrola startů:

Bohužel neumíme zajistit na každé startoviště dostatek časoměřičů. Budeme pracovat s kontrolními časoměřiči, kteří mohou kdykoliv a kohokoliv kontrolovat. Budou oblečeni v červeném tričku s průkazem na krku. Soutěžící musí zajistit, aby tento kontrolní časoměřič mohl vidět jeho ruku. Bránění práce kontrolních časoměřičů, jakýmkoliv způsobem, znamená  okamžité vyloučení soutěžícího.

Protesty:

Písemné podání, v angličtině, s obvyklou platbou 50 EUR hlavnímu pořadateli. Rozhodnutí o protestu bude vyneseno po zasedání členy poroty.

V případě oprávněného protestu bude poplatek vrácen, jinak zůstane ve prospěch organizátora.

Závěrem:

Chtěli bychom se vrátit k vynikajícím tradicím mistrovství Evropy. V tomto ohledu bychom chtěli poskytnout bezkonkurenční podmínky všem soutěžícím. Chtěli bychom, aby zde zesílily přátelství a překonali touhu vyhrát za každou cenu. Těšíme se na uvítání našich polských přátel, kteří se pravděpodobně poprvé zúčastní Mistrovství Evropy.

 

S pozdravem

László Török