Co dělám, když nic nedělám?

V době, kdy nás omezuje epidemie koronaviru, my modeláři i ostatní lidé vyhlížejí toužebně konec epidemie. Sužují nás částečně obavy o zdraví našich blízkých, kolegů a kamarádů. V Čechách je epidemie jen krátkou dobu, ale opatření nás již po necelých dvou týdnech velmi zasahují.

Moje rodina pracuje doma, syn obsadil jeden počítač a připravuje věci na zaslání do školy, moje žena obsadila počítač druhý a je napojena do práce. Já jsem v dílně a tvořím Žehrovice 2. Já mám dvouměsíční neplacené volno, které mi skončí na konci března a jdu opět do práce. Budu také pracovat z domova, vybaven dalším počítačem. Syn ve volných chvílích lepí A3 a tak se v dílně střídáme.  O své dílně napíši někdy později.

Proč to všechno píšu? Rozhodl jsem se oslovit několik modelářů, abychom se společně podělili o informace, co právě děláme a jak překonáváme období karantény, respektive omezeného pohybu. Formou krátkých článků s několika fotografiemi ukážeme, kde tito modeláři tvoří a co dělají, co staví. Není cílem abychom ukazovali kolik historických modelů staví, kolik jich mají postavených. Jde pouze o malou sondu do činností v modelářské přestávce. Náš je web je web modelářské komunity, jsme rádi, když zde pravidelně sledujete veškeré dění nejen kolem závodů, ale také kolem jejich členů. Tvoříme společenskou kroniku. Děkujeme osloveným modelářům za jejich ochotu, sdílet s námi informace.

Jako první uveřejníme „Pohled do dílny“ Pavlovi Bártovi. Článek uveřejním ihned po tomto psaní. Můžete se tedy těšit.

Jirka Hloušek tentokrát jako admin