Březen na našich stránkách

Dobrý den kolegové a kamarádi!

Když jsem psal v únoru o našich webových stránkách, tak jsem ještě netušil, že míříme k událostem, které nám zamezí normálnímu fungování modelářské veřejnosti i veřejnosti jako takové. Tím, že sedíme doma, kutíme cosi na počítačích nebo ve svých dílnách, má i vedlejší efekt. Lidé pátrají po informacích a zábavě na internetu. Náš web je informační zdroj, který velmi čile využíváme. Když jsem v únoru zapínal statistiky pro naše stránky, netušil jsem, jak jsou využívány. Nyní to konečně víme. Mohu zkonstatovat, že náš web je opravdu hlavním informačním nástrojem našeho klubu. Jsem tomu rád a pozornost, kterou mu věnujeme se vyplatí.

Na našem webu jsme se během března snažili vytvořit prostředí pro sdílení informací. Vydávání článků jsme zahustili tak, aby každý den vyšel jeden, nebo byla přidána nějaká informace. Dařilo se získávat další kolegy pro seriál „Pohled do dílny“. To si nejvíce cením, protože oslovení modeláři ochotně zaslali svůj čánek a fotografie. Myslím si, že taková sonda je velice zajímavá a potvrzují to statistiky.  Odkazy, které jsme na webu zobrazili byly také využívány. Nárůst návštěv svého webu například hlásil Martin Křesadlo po zveřejnění jeho dílu „Pohled do dílny“. Autoři všech článků se velmi činili a tak jim chci poděkovat za ochotu a podklady, které dodali.

Tak abych nemlátil jenom prázdnou slámu,některé ze statistik vám nyní ukáži. Statistiky jsem nastavil buď na posledních 28 dní, nebo od prvního března do 2. dubna. Máme i pohled za posledních 90 dní, ten se týká počtu zobrazení jednotlivých stránek našeho webu.

Nejprve vám ukáži, počty zobrazení našich stránek z jednotlivé dny. Vždy se projeví počet zobrazení po uveřejnění nějakého pro vás zajímavého článku či informace. V některých dnech máme i více jak pětset zobrazení.

Na níže uvedeném grafu jsou počty stálých uživatelů, kteří naše stránky navštěvují. Počet takových uživatelů je kolem osmdesáti.

Z jakých zemí se k nám lidé připojují, ale také, z jakých zemí se snaží nabourat „škodiči“ do našich stránek. Ta Srí Lanka je jeden náš člen na dovolené, 😊 Německo je „škodič“.

Na dalším obrázku jsou nejzobrazovanější, (uf dalo mi to trochu práce to slovo napsat,) stránky za posledních 28 dní. (Stránka označená „/“ je naše hlavní stránka, kde většinou všichni začínají.)

Další obrázek ukazuje nejfrekventovanější stránky za 90 dní, zkrátka co statistiky sledujeme.

Nejvíce se tedy zobrazovaly stránky odkazů, tuto stránku bude potřeba rozšířit, protože přes ní přeskakujete na další weby jako je SAM78 a KHMM. Další stránka je náš Archív Informačních listů. Článek Romana Fouska o budoucnosti e-rubberů vás velmi zajímal a v průběhu února měl největší počet zobrazení. Po březnu je stále mezi prvními i když jej přeskočil první díl Pohledu do dílny.

Jak jste si všimli, dá se vedení klubu kontaktovat přímo přes kontaktní formulář nebo emailem. Toto jsme vylepšili již v únoru. Současně jsme zavedli rubriku „Doporučujeme“, když máme čas, koukáme i po jiných webech, zda nenajdeme něco zajímavého. Toto činil i Petr Valtera, pokud mu to čas dovolil.

Co budeme dělat v dubnu? Budeme pokračovat ve dvou sériích článků „Pohled do dílny“ a „A-dvojky na start“.  Nyní se bavíme o tom, jak zahrnout do našeho dění i retro modely, KHMM takovou rubriku má a my jsme na ní odkazovali. Pokud Martin Křesadlo uvolní na web další zajímavé informace, určitě na to upozorníme. Co se týká četnosti článků, předpokládáme, že časem počet opět klesne, nikdo není schopen produkovat takové množství příliš dlouho, ale zatím ještě něco v zásobě máme.

S pozdravem „Není důležité, že prší, hlavně když kape“ Jirka Hloušek jako admin